[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

فرماندار شیراز تاکید کرد تمامی دستگاه‌ها برای ریشه کنی بی سوادی پای کار آیند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

حیدر عالیشوندی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی ادارات و دستگاه‌های شهرستان شیراز تأکید کرد: تمامی ارگان‌ها و ادارات مستقر در این شهرستان تلاش خود را برای ریشه‌کنی بی سوادی و ارتقای رتبه‌های سواد آموزی در شیراز و فارس مصروف دارند. وی در جمع مسئولان آموزش و پرورش فارس و نواحی چهارگانه شهرداری، بخشداری مرکزی و بخش‌های تابعه شهرستان شیراز و دیگر ارگان‌های عضو شورای پشتیبانی سوادآموزی اظهار داشت: کمک به رفع بی سوادی کمک به اجتماع عمومی و پیرامونی است. کسی که به سوادآموزی می‌پردازد خواسته‌های خود را بیان می‌کند. حتی افغانی حاضر در ایران نیز به دنبال کسب سواد و گرفتن امتیازات از دستگاه‌های بین المللی است؛ چرا ما نباید برای ارتقای سطح سواد جامعه خود تلاش کنیم؟ 
فرماندار شیراز گفت: امروزه فرهنگسراها، خانه‌های محلات، یاوران شوراها و امکانات موجود در شهر می‌تواند به کمک ریشه کنی بی سوادی آید. صدا و سیما و رسانه‌ها و مطبوعات هم به کمک نهضت سوادآموزی و آموزش و پرورش آیند و در تبلیغ و ترویج این مهم کمک کنند. عالیشوندی افزود: ما امیدوارم تلاش‌ها پر رنگ تر و محسوس تر گردد؛ چرا که هر چه برنامه‌های سوادآموزی پربارتر جلوه داده شود می‌تواند فضای کار و همدلی را فراهم آورد. نکته دیگر بررسی و عمل به مصوبات است. توصیه می‌شود هر کسی مسئولیت و تعهدی را که دارد انجام دهد و دبیر جلسات هم پیگیر مصوبات باشد و جلسات هر سه ماه یک بار برگزار شود تا بتوان خروجی لازم را از آن حاصل کرد. پیش از سخنان فرماندار شیراز عیسی ملک پور، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس، در گزارش عملکردی این شورا و تلاش‌های این معاونت در زمینه ارتقای سطح کمی و کیفی سوادآموزی فارس اظهار داشت: سی و سه دستگاه عضو شورای پشتیبانی سوادآموزی است. دستگاه‌ها مطالبه خود را از آموزش و پرورش داشته باشند. تمام تلاش‌هایمان در جهت کیفیت بخشی و کاهش آمار بی سوادی است. 
فارس رتبه هفتم بی‌سوادی در کشور است 
ملک پور در ادامه افزود: اگر چه از برخی جهات در مقایسه با کشور موفقیت هایی داشته ایم اما فارس در رتبه هفتمین استان بی سواد کشور قرار دارد و ما باید تمام تلاش خود را بر روی اولویت‌ها یعنی سوادآموزی افراد 10 تا 46 سال کنیم و در این راه نیازمند کاری جهادی هستیم. از دستگاه‌های مختلف انتظار داریم درخصوص تأمین اعتبار ارائه تسهیلات، آموزش، گزارش دهی و طرح و برنامه‌های خود در زمینه سوادآموزی پرسنل و مردم به‌ویژه در روستاها و مناطق محروم و دوردست، آموزش و پرورش را همراهی نمایند.
 لازم به یادآوری است در این جلسه بخشداری‌های ارژن، زرقان و مرکزی شیراز، کمیته های امداد مناطق 3، 4 و 5 شیراز، زندان مرکزی شیراز، موسسه کار درمانی و حرفه آموزی زندان شیراز به لحاظ احراز موفقیت‌ها و تلاش‌های گسترده در حوزه سوادآموزی مورد تقدیر قرار گرفته و شهرداری شیراز بر آمادگی خود برای هرگونه تبلیغات و همکاری در خصوص سوادآموزی در سطح شهر شیراز اعلام آمادگی کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی