[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

توییت ظریف آمریکا مادربزرگ‌های ایرانی را از دیدن نوه‌هایشان محروم کرده است ، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: وزیر امور خارجه کشورمان اقدام دولت آمریکا درخصوص ایجاد محدودیت برای مهاجرت اتباع ایرانی به این کشور را نمایشی شرم‌آور دانست و تأکید کرد: ایالات متحده مادربزرگ‌های ایرانی را از دیدن نوه هایشان محروم کرده است.
محمد جواد ظریف روز جمعه در یادداشتی در حساب توییتری خود در واکنش به اعمال محدودیت در صدور روادید برای اتباع شش کشور با جمعیت اغلب مسلمان، نوشت: «ایالات متحده اکنون و در نمایشی شرم آور از دشمنی کور با تمام ایرانیان مادربزرگ‌های ایرانی را از دیدن نوه هایشان محروم کرده است.‌»
فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال محدودیت در صدور روادید برای اتباع شش کشور با جمعیت اغلب مسلمان، پنجشنبه به وقت محلی با استناد به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا اجرایی شد.
این فرمان به مدت 90روز مانع صدور روادید برای اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن و به مدت 120روز مانع پذیرش هرگونه پناهجو خواهد شد.
بر اساس حکم دیوان عالی، فقط افرادی از ممنوعیت صدور روادید مستثنا هستند که «ارتباط فامیلی نزدیک» با فردی در آمریکا داشته باشند. وزارت امنیت داخلی آمریکا اما این ارتباط فامیلی را تنها به پدر، مادر، فرزند، خواهر یا برادر، همسر و نامزد محدود کرده است.
همزمان با اجرای فرمان ترامپ، فعالان حقوق بشری در فرودگاه‌ها حاضر شدند تا از ورود اتباعی که کارت سبز آمریکا یا روادید معتبر دارند، اطمینان حاصل کنند.
پیش از این دو دادگاه فدرال در ایالت‌های مریلند و هاوایی، اجرای فرمان رئیس جمهوری آمریکا را به طور سراسری متوقف کرده بودند. این فرمان که خود بازنویسی شده نسخه دیگری است، قرار بود از 16مارس گذشته (26اسفند۹5) اجرایی شود.
حکم دیوان عالی آمریکا موقت است و پرونده محدودیت صدور روادید قرار است به زودی در دادگاه بررسی شود.
ظریف روز سه شنبه نیز در یادداشت توییتری دیگری نوشت: «ممنوعیت ورود مسلمانان، آمریکا را امن نمی‌کند. به جای سیاست‌هایی که افراطی‌ها را تقویت می‌کند، ایالات متحده باید به جنگ واقعی علیه آنها بپیوندد.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی