[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

روغن زیتون تقلبی نخرید، روزنامه شیراز نوین

گروه ترجمه - احسان فرازمند
مصرف کنندگان روغن زیتون گوش کنید، سال‌ها است که متخصصان تغذیه از این ماده غذایی به عنوان یک اَبَر غذا یاد می کنند که به خصوص به سلامت اندامی حیاتی به نام قلب کمک می کند. آن قدر کارشناسان به خواص روغن زیتون در بهبود سلامت داخلی بدن و قلب متمرکز شده اند که گاه فراموش می کنند به شما اطلاع دهند که این روغن گیاهی آثاری اعجاب انگیز بر پوست و موی شما دارد. به این ترتیب نتیجه می گیریم که روغن زیتون یکی از سالم ترین خوراکی های روی زمین است، درست است؟
خیر، شوربختانه چنین نیست. اما نگران نباشید، روغن زیتون برای شما مفید است؛ اما باید نگاهی دوباره به برچسب روی شیشه روغن زیتون بیاندازید، چرا که بسیاری از شرکت های تولید کننده روغن زیتون سال ها است که به مشتریان خود دروغ می گویند.
با بررسی برچسب روی شیشه به عبارتی بر می خورید با این مضمون «روغن زیتون فوق بکر». در مطالعه ای که سال 2012 میلادی در دانشگاه کالیفرنیا انجام گرفت، مشخص شد قریب به 70درصد از این روغن های کاملاً (100درصد) طبیعی که روزانه در فروشگاه ها به فروش می‌رسند، از کیفیت لازم برخوردار نیستند. 
اگر چه تقریباً تمام کارخانه های ارائه دهنده این روغن ها آزمون های شیمیایی سازمان استاندارد را با موفقیت پشت سر گذاشته اند؛ اما بیش از نیمی از آن ها انتظارات ما را برآورده نمی سازند و با چشیدن و بوییدن آن ها طبیعی بودن آن را احساس نمی کنیم. اما علت چیست؟
عبارت «فوق بکر» در واقع به فرایندی اشاره دارد که روغن زیتون طی آن تولید می شود. از میان چهار درجه کیفی مختلفی که برای تولید روغن زیتون وجود دارد، روغن فوق بکر بالاترین درجه را به خود اختصاص داده است؛ چرا که عطر و طعم آن بهتر است. با این حال محققان دانشگاه کالیفرنیا به این نکته اشاره می کنند که چندین برند روغن زیتون محصولاتی را ارائه کرده اند که طعم و بوی آن نشان از ترشیدگی یا کپک زدگی داشته است. این محققان حتی برخی از این روغن زیتون ها را در رده روغن زیتون های نفتی قرار دادند، روغنی که مصرف آن برای انسان به هیچ وجه مناسب نیست. (واژه نفتی به علت مصرف این نوع روغن زیتون به عنوان سوخت چراغ‌های روغن‌سوز در زمان های گذشته اطلاق می شود. این نوع روغن درحال حاضر تنها در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.)
دن فلین که مدیر اجرایی مرکز زیتون یو سی دیویس و یکی از نویسندگان این پژوهش است می گوید: «نتایج این تحقیق به وضوح نشان می دهد اگر برای ارزیابی و تحلیل روغن های زیتون فقط از آزمایش های شیمیایی رایج استفاده شده باشد، تلاش ها برای کنترل کیفیت روغن زیتون هایی که در رستوران ها و فروشگاه ها عرضه می شوند، با شکست مواجه می‌شود.»
برای این که به دام کلاهبرداران و افراد سودجو نیافتید، پیش از خرید این محصول، برچسب آن را به دقت مطالعه کنید، برخی از انواع روغن زیتون خالص نبوده و با روغن ارزان قیمت و تصفیه شده کانولا مخلوط شده اند. با خنک کردن روغن زیتون در یخچال می توانید خوب را از بد تشخیص دهید. پس از این که روغن زیتون مدتی در یخچال ماند و خنک شد، حالت سفت شدگی یا یخ زدگی دانه های روغن قابل مشاهده است. این نشانه ای است از این که روغن شما اصل است؛ در غیر این صورت شاید لازم باشد روغن زیتونی را که احتمالاً به قیمتی گزاف خریده اید، دور بریزید.
حالا که این آزمون ساده و کابردی را آموخته اید، عجله کنید، به آشپزخانه رفته و روغن زیتون را در یخچال بگذارید. این آزمون ساده، تأثیر زیادی بر سلامت و دور کمر شما خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی