[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

امام‌جمعه مرودشت: دشمن به دنبال تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه مرودشت گفت: دشمن به دنبال تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است. مردم و مسئولان باید مراقب بوده با فضای وحدت و همدلی به آنان سیلی بزنند.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت، حجت‌السلام و المسلمین قنبرعلی احمدی امام جمعه مرودشت در خطبه‌های این هفته خود، ضمن تبریک عید سعید فطر یکی از صفات انسان‌های مؤمن را معرفت به مبداء و معاد و مقام انسانی ذکر نمود.
احمدی ضمن تشکر ویژه از حضور مردم شهرستان جهت برگزاری نماز عید سعید فطر به صورت متمرکز در میدان امام خمینی‌(ره) بیان داشت: در بیشتر شهرهای مرزی کشور نماز به صورت متمرکز و یکجا برگزار شد؛ ولی متأسفانه در استان فارس و به خصوص شهر شیراز که به عنوان سومین حرم اهل بیت نیز محسوب می‌شود، اقامه نماز عید فطر به صورت پراکنده صورت گرفت که زیبنده این شهر و استان نیست.
احمدی از مزایای برگزاری نماز عید سعید فطر به صورت متمرکز را تشخیص صحیح و دانستن و متوجه شدن جایگاه ولایت که خود نمونه عملی بصیرت است به همراه تقویت جایگاه ولایت و رهبری و سیلی زدن به دشمن در سایه وحدت و همدلی ذکر نمود و افزود: در شرایط فعلی که دشمنان داخلی و خارجی به دنبال ضربه زدن به جایگاه رهبری و تضعیف جایگاه ولایت هستند، مردم و مسئولان باید هوشیار بوده که یکی از اهداف بزرگ دشمنان همین ضربه زدن به جایگاه ولایت و رهبری است. بنابراین در جایی مانند مبارزه  و برخورد با تروریسم باید پاسخ آنان را با موشک داد و در جای دیگر نیز همراه با ولایت فقیه و اطاعت از رهبری در برگزاری نماز عید سعید فطر با حضور گسترده و همه جانبه خود به صورت متمرکز، زمینه ناامیدی و یأس دشمنان را فراهم نماییم.
احمدی، یکی از مواردی را که دشمنان از آن ترس و واهمه دارند نماز و به خصوص نمازهای جمعه و جماعات ذکر کرد و افزود: آنچه امروزه لرزه بر اندام دشمنان نظام می‌اندازد، همین نمازهای جمعه و جماعات است؛ زیرا حضور گسترده و پرشور مردم در این نمازها باعث می‌شود دشمنان مأیوس شوند.
خطیب جمعه شهر مرودشت در ادامه از یک سری از مسئولان و متصدیان فرهنگی شهر انتقاد نمود و ابراز داشت: متأسفانه یک سری از متصدیان فرهنگی شهر در جهت برگزاری نماز منسجم عید فطر اوایل ماه مبارک رمضان قول وعده‌های داده؛ ولی در انتهای ماه رمضان تغییر عقیده دادند که زیبنده دومین شهر بزرگ استان نیست.
احمدی در ادامه، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به ریاست دادگستری و دادستان شهرستان و قضات و کارکنان دادگستری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره سید شهدای انقلابی، حضرت آیت‌الله بهشتی و 72تن از یاران باوفایش بیان داشت: دستگاه قضا به عنوان ضامن اقامه عدل و مبارزه با فساد است و همیشه زنده و بالنده بوده و در برابر حرکت‌های انحرافی که باعث گردد آسایش و امنیت جامعه و مردم مختل شود، با تمام قدرت ایستادگی نموده و مردم نیز در کنار آنان با تمام وجود از این دستگاه حمایت خواهند نمود.
احمدی در ادامه نیز ضمن اشاره به هفته حقوق بشر امریکایی گفت: خباثت و درندگی و مظلومیت و کشتن 298مسافر بی‌گناه و ترور 17هزار شهید همگی از خصوصیات بارز هفته حقوق بشر امریکایی است که گوشه از این خباثت‌ها در کشور ما رخ داده و مابقی نیز در قالب راه انداختن گروهک‌های تکفیری و القاعده و داعش و حمایت از آنان در جهت ریختن خون مردم بی‌گناه در منطقه در اقصی نقاط دنیا رخ داده و همچنان در حال اتفاق افتادن است.
احمدی در پایان نیز از مسئولان و نماینده شهرستان تقاضا داشت که در جهت برطرف شدن مشکلات مردم شهرستان و مشکل آب شرب برخی مناطق و همچنین مشکلات مسکن 1040واحدی مهر صدف یک و دو اقدامات لازم و شایسته را مبذول عنایت فرمایند.
شایان ذکر است قبل از خطبه‌های نماز جمعه، علی فاتحی ریاست دادگستری مرودشت به ایراد سخنانی در خصوص عملکرد دستگاه قضایی شهرستان در یک سال گذشته پرداخت. همچنین بعد از پایان نماز میز خدمت‌رسانی به مردم در جهت برطرف نمودن مشکلات قضایی آنان توسط ریاست دادگستری و دادستان شهرستان به همراه قضات و کارکنان مجموعه دادگستری شهر مرودشت در مصلی نماز جمعه برپا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی