[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

کشتارگاه دام صغاد آباده تعطیل شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: سرپرست اداره دامپزشکی آباده گفت: کشتارگاه دام شهر صغاد از توابع شهرستان آباده با دستور دادستان عمومی و انقلاب آباده و با همکاری نیروی انتظامی به دلیل مشکلات بهداشتی بسته شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی فارس، دکتر علی رضا فرخی افزود: این کشتارگاه به صورت سنتی و تحت نظر شهرداری صغاد اداره می‌شود که سردخانه و ماشین سردخانه دار حمل گوشت ندارد و از لحاظ امکانات نیز وضعیت نامطلوبی دارد.
وی با بیان اینکه موردی از بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان آباده دیده نشده گفت:‌ ضرورت تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان و همچنین حساسیت موضوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو موجب تعطیلی کشتارگاه دام صغاد در شهرستان آباده شد. وی ادامه داد: مردم قبل از خرید گوشت از وجود مهر دامپزشکی بر روی لاشه اطمینان حاصل کنند. فرخی بیان کرد: مهمترین راهکار جلوگیری از سرایت بیماری کریمه کنگو به انسان، نگهداری انواع گوشت دام ذبح شده حداقل به مدت 24ساعت در دمای صفر تا 4درجه سانتیگراد قبل از مصرف است‌. سرپرست اداره دامپزشکی آباده ادامه داد: قصابان شهر صغاد می‌توانند برای تامین گوشت مورد نیاز شهروندان این شهر به کشتارگاه آباده مراجعه کنند تا بعد از نگهداری گوشت در سردخانه به مدت 24ساعت در دمای صفر تا 4درجه سانتیگراد، لاشه استحصالی خود را در مغازه دریافت کنند. وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری‌های شهرداری صغاد و پیمانکار کشتارگاه و با رفع نواقص مربوط به سردخانه، نگهداری و همچنین ماشین حمل سردخانه دار بزودی شاهد بازگشایی مجدد این کشتارگاه باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی