[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چینی‌ها درشیراز هتل می‌سازند ، روزنامه شیراز نوین

با حضور شهردار شیراز و رئیس کمیته دائمی کنگره خلق شهرداری نانجینگ، پیش نویس سند قرارداد خواهرخواندگی میان دو شهر، امضاء مبادله شد.
شهردار شیراز در جلسه امضاء‌ پیش‌نویس تفاهم‌نامه خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ، گفت: هدف از امضاء‌ این تفاهم‌نامه، همکاری برای توسعه اقتصادی، فرهنگی، گردشگری است. مهندس علیرضا پاك‌فطرت با بیان اینكه تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بنا به درخواست مسئولان شهر نانجینگ و بعد از انجام بررسی‌های ضروری در دستور كار قرار گرفته است، گفت: گردشگری، اولویت سرمایه گذاری در شیراز است و یكی از اهداف این تفاهم، سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری است.
او با بیان کرد: هیئت چینی، برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی نظیر احداث هتل، باز زنده‌سازی بناهای تاریخی، پزشكی و گردشگری و تبادل توریست، ابراز علاقه كرده است. علیرضا پاك‌فطرت با یادآوری این نكته كه نانجینگ قدمت تاریخی زیادی دارد،‌ گفت: این شهر پایتخت تاریخی چین محسوب می‌شود و در این زمینه اشتراكات زیادی با شیراز دارد؛ با توجه به قدمت تاریخی دو شهر و گردشگرپذیر بودن آنها، پیشنهاد شد نانجینگ دفتری را به عنوان نمایندگی در شیراز راه‌اندازی كند.
رئیس کمیته دائمی کنگره خلق نانجینگ (رئیس پارلمان شهری) نیز با اشاره به این که شهر نانجینگ شهری گردشگرپذیر است،‌ گفت: سالانه میلیون‌ها گردشگر از این شهر بازدید می‌كنند.
چن شائوزه با بیان اینكه نانجینگ چهارمین پایتخت باستانی بزرگ چین و دارای بزرگترین دیوارهای شهری به طول 25 کیلومتر است، گفت: ما آماده همكاری و سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری هستیم.
او با اشاره به وجود 53 واحد دانشگاهی در نانجینگ، بسترهای تحصیلی، تجاری و گردشگری موجود در این شهر را نیز معرفی و اضافه كرد: می‌توان در زمینه احداث هتل‌های بزرگ و مدرن، تاسیسات گردشگری، مراكز دانشگاهی و بازسازی بناهای تاریخی، با شیراز همكاری‌های خوبی داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی