[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

برگزاری یادواره ۳۰شهید والا مقام ارتش در صفاشهر، روزنامه شیراز نوین

نخستین یادواره 30شهید والامقام ارتش جمهوری اسلامی ایران و 18شهید ناحیه یک صفاشهر با حضور دکتر رحیم زارع نماینده مردم آباده، خرم بید و بوانات و نائب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، امیرسرتیپ ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حسینیه امام خمینی(ره)شهرستان صفاشهر برگزار گردید. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ارتش در استان فارس، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین نقوی گیلانی امام جمعه صفاشهر بیان داشت‌: کسانی که راه شهدا را ادامه می‌دهند، در مسیر شهدا بدون هیچ اعوجاجی حرکت می‌کنند و بر پیمانی که با شهدای عزیز بسته اند استوار هستند. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کرامت‌الله کاووسی رئیس عقیدتی‌سیاسی آماد و پشتیبانی منطقه2جنوب شرق نیروی زمینی ارتش طی سخنانی بیان داشت‌: ملت شهیدپرور و حسینی ما علیرغم همه تحریم‌ها و کارشکنی‌ها با شهداء، امام شهداء و مقام معظم رهبری پیمان بسته اند و راه شهداء را ادامه می‌دهند. در ادامه دکتر رحیم زارع نائب رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی طی سخنانی بیان داشت‌: در دوره قبل و دوره فعلی مجلس شورای اسلامی خط قرمزهایی وجود دارد. در بحث امنیت در دو سال گذشته هفت هزار میلیارد تومان و امسال هشت هزار میلیارد تومان علاوه بر آن چیزی که دولت تعیین کرده بود بر بودجه دفاعی کشور اضافه کردیم. دکتر رحیم زارع افزود: مرز ما مرز جمهوری اسلامی ایران نیست. مرز ما مرز ارزش هاست.کسانی که به این ارزش‌ها ایراد می‌گیرند قطعا دارای مشکل هستند. بحث امنیت خط قرمز ماست.
در ادامه این مراسم امیر سرتیپ ابراهیم گلفام در خصوص مسئله آتش به اختیار طی سخنانی بیان داشت‌: برخی فکر می‌کنند الان که نظام اسلامی است و سازمان‌های متولی متعهد در جامعه وجود دارد، ما به عنوان یک شهروند ضرورتی ندارد که در کارها حاضر باشیم مگر آنکه اعلام کنند. حقیقتا آن چیزی که در انقلاب اسلامی رمز موفقیت بود کارهای مردمی و کارهایی بود که مردم عهده دار آن بودند. امروزه به‌واسطه هجمه زیاد فرهنگی در کشور شاید سازمان‌های دولتی آن توان لازم و کافی را برای تقابل نداشته باشند. مقام معظم رهبری این را به عنوان یک تکلیف برای همه قرار داده اند. امروز بر ما تکلیف است که در جای جای میهن اسلامی به فرمان مقام معظم رهبری گوش کنیم و بتوانیم آتش به اختیار فرهنگی را اجرایی کنیم. امروز در صحنه فرهنگی لازم است که همه ورود کنند.
رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در ادامه افزود: انقلاب اسلامی که حضرت امام (ره) با یک مجاهدت پانزده ساله به پیروزی رساند، یک معجزه قرن است. شعاع انوار این حرکت سالیان سال است که از مرزهای زمینی و جغرافیایی ما عبور کرده است. برای تقابل با انقلاب اسلامی، نظام سلطه شرق و غرب دست به دست هم دادند که در ابتدا جمهوری اسلامی به پیروزی نرسد. بعد از آن دنبال به سازش کشیدن انقلاب اسلامی بودند. اما دیدند که انقلاب اسلامی با رهبری مقتدر قابل سازش نیست. سپس به فکر تجزیه نظام اسلامی افتادند. اما با وجود رهبری مقتدر، نیروهای مسلح آماده و مردم همیشه در صحنه، کار به جایی نبردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی