[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

نمی‌دانم در نیمه اول مغرور بودیم یا ترسو؟ کمالی: نیاز به زمان داریم، روزنامه شیراز نوین

ارژن روز پنجشنبه در مقابل حریفی در سالن شهید ابوالفتحی متوقف شد که فصل گذشته با دریافت هفت گل شیراز را ترک کرده بود. نماینده شیراز دو نیمه به شدت متفاوت را پشت سر گذاشت. نیمه اول بسیار ضعیف و نیمه دوم کاملاً مسلط و برتر. کمالی دلایل ضعف نیمه نخست را چنین بیان می‌کند: «به دلیل اینکه تیم ما تغییراتی داشت و دیر هم شکل گرفتیم، طبیعی بود که ابتدای بازی کمی دچار مشکل شویم. چون ما حتی یک بازی تدارکاتی مناسب نداشتیم. از طرفی تیم مقاومت خیلی زودتر از ما تمریناتش را شروع کرده و نسبت به سال گذشته تیم آماده تری است. این بود که بچه‌ها در نیمه اول به اعتقاد من کمی با ترس فوتبال بازی کردند. ترس از شکست بود که باعث شد اتفاقات نیمه اول رخ دهد و سه گل بسیار بد دریافت کنیم. برای من قابل پیش بینی بود که بچه‌ها در ابتدای بازی دچار مشکل شوند اما نه تا این حد. البته همان اواسط بازی وقتی سه گل عقب بودیم به کادر فنی گفتم که شما شک نکنید در نیمه دوم حریف از نظر بدنی کم می‌آورد و ما سوار بازی خواهیم شد. فقط دعا می‌کردم که گل سوم را نخوریم. بین دو نیمه هم با بچه‌ها صحبت کردیم و انگیزه‌ای که لازم داشتند را به تیم برگرداندیم. نتیجه این صحبت‌ها هم یک گله شدن بازی در نیمه دوم بود.»
در دوازدهمین دقیقه نیمه دوم مسابقه، بابک سهرابی با پاس رحمانی، در شرایط تک به تک با دروازه بان حریف قرار گرفت و همه انتظار داشتند که گل برتری ارژن در این مسابقه را این بازیکن شماره 11 به ثمر برساند. اما او در تصمیمی عجولانه اقدام به نواختن ضربه‌ای چیپ کرد و بهترین فرصت بازی را از دست داد. حالا کمالی از دست او شاکی است و می‌گوید می‌خواهد سهرابی را تنبیه کند: «فرصت‌های بی‌شماری در این نیمه نصیب تیم ما شد که به جز دو بار، بقیه به هدر رفت. اما یکی از فرصت‌ها بود که من را به شدت ناراحت کرد. آن هم فرصتی بود که بابک سهرابی از دست داد. به خودش هم گفتم که به خاطر آن اشتباه، این هفته همراه با تیم به قم نخواهد آمد و باید بماند و تمرین کند تا مشکلش حل شود.»
سرمربی ارژن عقیده دارد تیمش برای رسیدن به شرایط آرمانی نیاز به زمان دارد: «ما توانستیم قدرت تیممان را در نیمه دوم به رخ حریف بکشیم. با تمام این حرف‌ها هنوز راضی نیستیم. تیم ما کار دارد و باید بیشتر کار کند. جوان‌های ما هم روز به روز بهتر خواهند شد. بازی دادن به حمید قهرمانی نتیجه اش همین است. حمید اشتباه کرد و اشتباهش منجر به گل اول حریف شد، اما آینده از آن اوست. فخری هم مدت کوتاهیست که راه افتاده. نیمه دوم عملکرد خوبی داشت اما هنوز فاصله زیادی با چیزی که می‌تواند باشد، دارد. به هر حال می‌دانیم کار سخت است اما همه چیز را باید بپذیریم. تیم ما چند بازیکن خوب از دست داده و زمان می‌برد که بخواهیم به شرایط آرمانی برسیم.»
هادی بافنده کاپیتان ارژن در بازی نخست بود. او که تازه به جمع یاران این تیم بازگشته، در اواسط نیمه اول به میدان آمد و حضور چند دقیقه‌ای او با دریافت دو گل همراه بود. فارغ از اینکه آیا حضور او به چه میزان روی دو گل خورده تأثیر داشت، باید به این نکته اشاره کرد که دور بودن او از شرایط آرمانی کاملاً واضح بود: «هادی بعد از چند سال دوری از ارژن، به تیم ما برگشته. من فکر می‌کنم دارد فشار کاپیتانی و بزرگ‌تر بودن تیم را تحمل می‌کند. او تا از فضای تیم‌هایی مثل شهرداری ساوه و دانشگاه آزاد خارج شود، زمان می‌برد. بافنده قطعاً در ادامه به تیم ما کمک خواهد کرد. گلی هم که بلافاصله پس از ورود او خوردیم، حاصل اشتباه تیمی بود و با بدشانسی او رقم خورد.»
کمالی در پاسخ به این سؤال که آیا غرور یکی از عوامل ضعف تیمش در نیمه نخست این بازی بود یا خیر، می‌گوید: قبل از بازی به بچه‌ها گفتم که حریف را دست کم نگیرید. بچه‌ها فکر می‌کردند به راحتی می‌برند اما ما هشدار دادیم. نمی‌دانم غرور دخیل بود در نمایش بد بچه‌ها در نیمه اول یا نه. اما فکر می‌کنم بچه‌ها در نیمه اول غافلگیر شدند و فکرش را نمی‌کردند ۳ بر ۱ عقب بیفتند. اما در نیمه دوم به تیم دیگری تبدیل شدیم. نکات امیدوارکننده زیادی داریم. سرمربی تیم مقاومت هم بعد از بازی به ما گفت که تیم بهتری نسبت به پارسال هستیم و می‌گفت ما توانستیم از دست شما فرار کنیم اما هیچ تیمی به این راحتی از شیراز با امتیاز خارج نمی‌شود. اما با تمام این صحبت‌ها ما نباید مغرور شویم و با قدرت به مصاف تمامی رقبا خواهیم رفت.
مانند سال گذشته، بازی نخست خانگی این فصل ارژن هم روی آنتن شبکه فارس نرفت. کمالی ابراز امیدواری می‌کند که از هفته‌های آینده بازی‌های این تیم به طور زنده پخش شود: «ما پیگیر این قضیه هستیم. سال گذشته خود آقای زارعی (تهیه‌کننده برنامه‌های ورزشی شبکه فارس) گفتند و پیگیری کردند تا بازی‌ها پخش شود اما مشکل فیبر نوری مانع از این اتفاق شد. اما ما سعی می‌کنیم به زودی جلسه‌ای ترتیب دهیم و این مسئله را طرح کنیم تا بازی‌هایمان از این به بعد روی آنتن برود.»
تیم فوتسال ارژن شیراز پس فردا در دومین بازی خود در قم به مصاف آتلیه طهران قم می‌رود و یکشنبه آینده در نبردی حساس و جذاب، در شیراز میزبان تیم پرستاره و مدعی عنوان قهرمانی، یعنی گیتی‌پسند اصفهان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی