[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ربودن زن مقابل چشم شوهرش این مرد یک بار از پای چوبه دار نجات یافته بود، روزنامه شیراز نوین

رکنا: مردی جوان که سابقه ارتکاب قتل در پرونده دارد، مدتی پس از بخشش و آزادی از زندان با تهدید چاقو وارد خانه زنی متأهل شد و او را مقابل چشمان شوهر و فرزندش ربود. متهم با زن متأهل ارتباط پنهانی داشت و می‌خواست او را به زندگی با خود مجبور کند. قضات دادگاه او را در مجموع به 20سال زندان محکوم کردند.
زمستان سال گذشته، زنی به نام پونه همراه شوهرش به یکی از کلانتری‌های پایتخت مراجعه کرد و گفت: امروز همراه شوهر و دخترم در خانه بودیم که ناگهان مردی غریبه با تهدید چاقو وارد شد و پس از ضرب و شتم شوهرم، مرا کشان‌کشان از خانه بیرون برد و داخل ماشینش انداخت. او مرا به خانه خودش برد و پس از مدتی آزاد کرد. کارآگاهان در همان ابتدا به پنهان‌کاری پونه و ارتباط پنهانی او با متهم به نام سعید پی بردند. با کسب این سرنخ، سعید تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی بعد بازداشت شد.
پسر 28ساله که سابقه ارتکاب قتل در پرونده دارد، در بازجویی‌ها به داشتن ارتباط پنهانی با پونه اعتراف کرد و گفت: از چند وقت پیش با پونه آشنا شدم و با هم به ترکیه و شمال کشور سفر کردیم. روز حادثه چاقویم را برداشتم و به خانه‌اش رفتم. می‌خواستم او را با خودم ببرم اما وقتی به زور وارد خانه شدم، شوهرش مقاومت کرد و درگیر شدیم. ضرباتی به او زدم سپس پونه را کشان کشان، بدون اینکه کفش و لباسی مناسب پوشیده باشد، از خانه بیرون بردم و سوار ماشینم کردم. به خانه ام رفتیم تا صحبت کنیم.
با ثبت اعترافات متهم، کیفرخواست پرونده با موضوع آدم‌ربایی، ورود به عنف، ایراد ضرب و جرح و تهدید با چاقو صادر شد و در اختیار دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.
در ابتدای جلسه رسیدگی، نماینده دادستان گفت: با توجه به اعترافات متهم در بازجویی‌ها مبنی بر ورود به زور به خانه و کشف عکس‌های سفر ترکیه متهم و پونه، درخواست مجازات را دارم.
سپس سعید در جایگاه ایستاد و برخلاف اعترافاتش در بازجویی‌ها، منکر اتهامات خود شد و گفت: آن روز همراه پونه به خانه‌اش رفتیم. به محض این که وارد شدیم، شوهرش با او درگیر شد. می‌خواستم جدایشان کنم اما شوهر پونه دستم را گاز گرفت. برای دفاع از خودم چاقوی آشپزخانه را برداشتم اما با آن هیچ تهدیدی نکردم. سپس پونه پالتویش را پوشید و با هم سوار خودرو شدیم و رفتیم. اظهارات متناقض متهم باعث شد دادگاه دو شاهد حادثه را نیز احضار کند. آنها که از همسایه‌های شاکی بودند با تأیید وقوع درگیری گفتند: روز حادثه از خانه شاکی صدای داد و فریاد می‌آمد. وقتی خودمان را رساندیم، متهم را دیدیم که پونه را به زور سوار ماشین کرد و با خود برد.
سعید اظهارات شاهدان را نیز نپذیرفت اما قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود، او را به جرم آدم‌ربایی به 15سال، به جرم ورود به عنف به سه سال، به جرم تهدید با چاقو به دو سال حبس و 74ضربه شلاق و به جرم ایراد ضرب و جرح به پرداخت دیه محکوم کردند. متهم به آرای صادره اعتراض کرد اما دیوان عالی کشور احکام دادگاه را عیناً تأیید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی