[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۰۳
  • دوره جدید

ماجرای داعشی‌های سوار بر خودروی سواری ، روزنامه شیراز نوین

رکنا: مردان خشن که سوار بر خودرو، شب‌ها در خیابان‌های خلوت شهر پرسه می‌زدند، پس از سوار کردن طعمه‌هایشان، خود را به عنوان مردان داعشی معرفی و با تهدید به مرگ، از آنها اخاذی می‌کردند.
شامگاه پنجشنبه اول تیر امسال مرد جوانی که در دام تبهکاران افتاده بود، خود را به مأموران گشت پلیس در خیابان نواب رساند و از زورگیری و آدم‌ربایی سرنشینان یک دستگاه خودروی «تیبا» خبر داد که خود را اعضای گروهک داعش معرفی کرده بودند. او به مأموران گفت: کنار خیابان منتظر تاکسی ایستاده بودم که خودرو تیبا سفید رنگی با چهار سرنشین جلوی پایم نگه داشت. سه مرد جوان روی صندلی عقب نشسته بودند و من هم به ناچار در جلو را باز کردم و نشستم. هنوز چند دقیقه‌ای نگذشته بود که یکی از آنها از پشت سر چاقویی زیر گلویم گذاشت و گفت ما اعضای گروهک داعش هستیم و به راحتی می‌توانیم آدم بکشیم، پس بهتر است به خواسته ما عمل کنی وگرنه جان سالم به در نمی‌بری. در حالی که به شدت ترسیده بودم و چاره‌ای جز برآورده کردن خواسته‌های آنها نداشتم، با التماس از آنها خواستم جانم را نگیرند. با این حال سرنشینان حدود یک ساعتی در خیابان‌های شهر پرسه زدند تا اینکه مرا به مقابل بانکی بردند و وادارم کردند برایشان از کارت‌هایم پول بگیرم. بعد از اینکه پول و اموال باارزش مرا به سرقت بردند، رهایم کردند و دور 
شدند.
مرد جوان که موفق شده بود شماره پلاک خودروی سارقان خشن را یادداشت کند، آن را در اختیار مأموران قرار داد و به دنبال این شکایت عملیات دستگیری تبهکاران آغاز شد. گشتزنی‌ها ادامه داشت تا اینکه حدود یک ساعت بعد از این شکایت، مأموران به خودروی تیبا سفیدرنگی ظنین شده و با تطبیق شماره پلاک خودرو مشخص شد که سرنشینان این خودرو همان سارقان خشن هستند. بدین ترتیب مأموران دستور توقف دادند اما راننده بدون توجه به اخطار ایست، با سرعت فرار کرد. بدین‌ترتیب تعقیب و گریز در بزرگراه نواب آغاز شد و لحظاتی بعد یکی از سرنشینان خودرو خودش را از ماشین به بیرون پرت کرد و دقایقی بعد سرنشین دیگر خود را به بیرون انداخت و درنهایت راننده خودروی تیبا موفق به فرار شد. دو مردی که خود را از ماشین به بیرون پرتاب کرده بودند، توسط مأموران گشت پلیس دستگیر و برای تحقیقات تخصصی به شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شدند. یکی از متهمان زمانی که مقابل بازپرس سهرابی قرار گرفت منکر سرقت و آدم‌ربایی شد و گفت: روحم از این سرقت و آدم‌ربایی خبر ندارد. لحظاتی قبل از اینکه پلیس خودرو را شناسایی کند، دوستانم با من تماس گرفته و مرا دعوت به تفریح و گشتزنی در خیابان‌های تهران کرده بودند که من هم پذیرفتم. به همین خاطر چند دقیقه قبل از ماجرای تعقیب و‌ گریز سوار ماشین شدم. از آنجا که بی‌گناه بودم، وقتی پلیس به تعقیب ما پرداخت، دوستانم پیشنهاد کردند برای اینکه گرفتار نشوم بهتر است از آنها جدا شوم. به همین دلیل سرعت ماشین را کم کردند و من خودم را از ماشین به بیرون پرت کردم.
اما دومین متهم دستگیر شده به بازپرس گفت: مدتی قبل با اعضای باند در قهوه‌خانه دوست شدم. چون وضع مالی خوبی نداشتم، پیشنهاد وسوسه‌کننده آنها را قبول کردم تا در سرقت‌ها همراهشان باشم. من فقط در پنج سرقت همراه آنها بودم و در هیچ‌کدام از سرقت‌ها از چاقو استفاده نکردم، اما ممکن است همدستانم استفاده کرده باشند. ضمن اینکه تأیید می‌کنم ما با این شگرد که از افراد داعش هستیم از مسافران زورگیری می‌کردیم. در حالی که تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند ادامه داشت، سه مرد جوان دیگر به پلیس مراجعه کردند و از زورگیری سرنشینان خودرو تیبا در شامگاه پنجشنبه یکم تیر خبر دادند. بررسی‌ها نشان داد که تبهکاران تحت تعقیب در یک شب از ساعت 9 تا حدود 12 پنجشنبه از چهار نفر به همین شیوه و شگرد زورگیری کرده‌اند که تجسس‌های گسترده برای دستگیری آنها ادامه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی