[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

سهرابی، مدیر کل صداوسیمای فارس: وجود این همه کالای قاچاق یعنی کار در مبادی ورودی کشور می‌لنگد، روزنامه شیراز نوین

در اولین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون برنامه ریزی‌، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس در سال 96 بر تلاش مستمر دستگاه‌های اجرایی استان در این زمینه تاکید شد. 
سهرابی مدیر کل صداوسیمای فارس و رئیس کارگروه استان در این جلسه با اشاره به لزوم ارائه طرح‌های جدید در زمینه مبارزه با قاچاق کالا گفت‌: باید با اجرای طرح‌های مدیریت شده و جذاب تمایل مصرف کنندگان را از مصرف کالای خارجی به کالای ایرانی تغییر داد. مدیرکل صدا وسیمای فارس با اشاره به افزایش آمار کشفیات کالای قاچاق در دوماهه اول سال 96 نسبت به سال گذشته این آمار را نشان از وجود مشکل در مبادی ورودی کالا به کشور دانست و برلزوم آسیب‌شناسی در این زمینه تاکید کرد‌. وی توجه به ظرفیت های اقتصادی استان و برقراری تعامل بین تولید کننده و مصرف کننده را از برنامه های صداوسیمای مرکزفارس در راستای کمک به رونق اقتصادی استان اعلام کرد و گفت‌: این مرکز با تولید برنامه های مختلف در حوزه های سیما، صدا و خبر زمینه معرفی واحدهای تولیدی و کارآفرینان نمونه را مهیا و فضا را برای فعالیت واحدهای صنعتی فراهم کرده است‌.
 وی با اشاره به این که سواد رسانه ای مخاطب امروز فوق العاده بالاست افزود: در این شرایط ما باید اقناعی با مخاطبمان صحبت کنیم. مدیرکل صدا و سیمای فارس با تاکید به این که فرهنگ سازی مقدم بر تبلیغ است گفت: زمانی تبلیغات و زمانی فرهنگ سازی موثرتر واقع می‌شود که همه دستگاه هایی که عضو این ستاد و عضو این کمیسیون هستند همه کارهای خودشان را به نحو مطلوبی انجام دهند و اگر این اتفاق افتاد آن موقع کارگروه تبلیغات و فرهنگ‌سازی هم موفق خواهد شد. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم در این جلسه با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی استان را خواستار شد‌. احمدی‌زاده با اشاره به کاهش حجم قاچاق ورودی کالا به کشور گفت: انجام کارهای فرهنگی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا است‌. وی رویکرد این کمیسیون را در استان ابتدا اقدامات پیشگیرانه و سپس فرهنگی و تبلیغاتی اعلام کرد و گفت‌: هرچه در زمینه مبارزه با قاچاق کالاخوب عمل شود در زمینه اقتصادی موفق تر خواهیم بود‌. لزوم تدوین سند چشم انداز یک ساله برای مبارزه با قاچاق کالا در استان‌، آموزش فعالان اقتصادی و مردم در زمینه مزایای استفاده از کالای ایرانی‌، توجه به امر تولید و اشتغال پایدار در استان‌، استفاده از تجربیات کارشناسان خبره برای حرکت در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و تشویق مردم به خرید کالای ایرانی در برنامه‌های صداوسیما ازجمله نظرات و پیشنهادات شرکت کنندگان در این جلسه بود که در مورد آنها بحث و بررسی شد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی