[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

اجرای عملیات توسعه معابر، در روستای اسلام‌آباد عبدلی داراب، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب از اتمام عملیات آسفالت بزرگترین خیابان روستای اسلام آباد عبدلی از توابع بخش جنت داراب با مشارکت دهیاری و بنیاد مسکن این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: 13 هزار متر مربع عملیات زیر سازی و 5 هزار متر مربع آسفالت خیابان این روستا به پایان رسید‌.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، مهندس محمد هادی میزان بر لزوم محرومیت زدایی و توسعه روستایی و تداوم فعالیت جهادی در روستاها تاکید کرد و گفت‌: این طرح با مشارکت دهیاری روستا انجام شده است که مابقی پروژه نیز به میزان 8 هزار متر مربع آسفالت با اعتباری بالغ بر 1700میلیون ریال از محل اعتبارات 2درصد نفت و گاز توسط بنیاد مسکن انجام و مورد بهره برداری 500 خانوار این روستا قرار گرفت. 
مدیر بنیاد مسکن داراب افزود‌: در طول سال‌های گذشته بنیاد مسکن توانسته است خدمات شایسته ای به روستائیان در سطح شهرستان ارائه دهد تا باعث عمران و آبادانی هرچه بهتر روستاها شود، این اقدامات تاثیر بسزایی در کاهش مهاجرت‌ها و افزایش انگیزه ماندگاری روستاییان در مناطق روستایی داشته است.
مهندس میزان ضمن تشکر از حمایت‌های فرماندار این شهرستان از بنیاد مسکن در رابطه با اعتبارات عمرانی و قدردانی از همکاری دهیار و شورای اسلامی روستای اسلام آباد عبدلی با بنیاد مسکن ابراز امیدواری نمود با همکاری‌، هماهنگی و مشارکت مردم شاهد عمران و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای این منطقه باشیم. 
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب همچنین با یاد آوری حجم فعالیت‌های عمرانی و محرومیت زدایی در مناطق روستایی که در سال‌های گذشته انجام شده است گفت‌: تعداد واحدهای بهسازی و مقاوم سازی شده در سال گذشته در این شهرستان  800 واحد با اعتباری معادل 120 میلیارد ریال و تعداد واحدهای مقاوم سازی شده از ابتدا تا پایان سال 95 در شهرستان داراب 11 هزار واحد بوده است‌.
وی گفت‌: این واحدها با اعتباری بالغ بر یک هزار و 293 میلیارد و 940 میلیون ریال مقاوم سازی شده است‌، مقاوم سازی واحدهای روستایی در مناطق روستایی این شهرستان با توجه به حادثه خیز بودن منطقه یک ضرورت انکار ناپذیر است‌.
مهندس میزان با بیان اینکه مناطق روستایی این شهرستان سال‌ها از محرومیت مضاعف رنج می‌بردند گفت‌: اجرای طرح‌های هادی در بسیاری از مناطق روستایی تا حدودی چهره این مناطق را متحول کرده است‌، به‌طوری‌که طرح‌های هادی اجرا شده در سال گذشته به 10 طرح رسیده است‌، این طرح‌ها در سال‌های قبل تا پایان سال گذشته در قالب 68 طرح  در روستاهای شهرستان اجرا شده است‌.
 لازم به ذکر است روستای اسلام آباد عبدلی 500 خانوار و 2هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله 20کیلومتری داراب و در مسیر جاده اصلی داراب - بندر عباس قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی