[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه‌: عده‌ای از غرب‌گرایی به غرب‌باوری رسیدند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، با تاکید بر اینکه برخی مسئولان تلاش دارند کشور را با نگاه به بیرون به اهداف برسانند گفت: بازسازی درونی قدرت، تقویت اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، بهترین راه‌ها برای رسیدن به استقلال کامل کشور است و دولتمردان ما باید بدانند ملت به اصول انقلاب پایبندند. تقابل بین انقلاب اسلامی ایران و آمریکا وجود دارد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی، در سخنان خود در همايش روحانیون، به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، به دلایل تقابل همه جانبه و حقیقی بین ایران اسلامی و آمریکا پرداخت و اظهارکرد: آمریکا حتی بیشتر از شوروی از ایران واهمه دارد و باید ببینیم انقلاب اسلامی در برابر این سلطه جهانی چه کرده است که چنین وحشت و واهمه‌ای برای عده‌ای که خود را رهبر جهان می‌دانند ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: آمریکا به واسطه تکیه بر چهار عنصر ایدئولوژی لیبرال دموکراسی و با استفاده از قدرت تسلیحاتی و فناوری ادعای برتری در جهان دارد.
 نماینده رهبری در سپاه پاسداران ادامه داد: در پنجاه سال اخیر راهبرد آمریکا حضور نظامی در عرصه‌های مختلف، تحریم و فشار اقتصادی، بحث نرم‌افزاری و حرکت‌های فرهنگی بوده است تا دیگر کشورها را تحت سلطه خود قرار دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: زمانی که دولتمران ما می‌گویند ما مشروعیتمان را از صندوق‌های رای می‌گیریم این تغییر محاسبه است اما به این مهم توجه ندارند که حق حاکمیت از آن خداست و قدرت حاکمیت از آن مردم است.
این مقام روحانیت گفت: اراده مردم در فعلیت حاکمیت نقش دارد و امام راحل (ره) مکتب تفکیک را بیان کردند و گفتند مردم مجرای تحقق ولایت الهی هستند و مشروعیت الهی و مقبولیت مردم باید در کنار هم باشد.
نماینده ولی فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اينكه مشکل ما با آمریکایی‌ها، در تغییر محاسبات است، گفت: امروزه برخی از مردم و مسئولان ما از غرب‌گرایی به غرب‌باوری رسیدند و آمریکا برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود شرطی‌سازی افکار عمومی مردم را دنبال می‌کند.
سعيدی با اشاره به تقویت جریان اصلاحات و تکنوکرات‌های متمایل به غرب توسط آمریکا، به تبیین برخی موارد مشابه زمان کنونی در طول انقلاب پرداخت و اظهار کرد: از دولت موقت بازرگان، تقابل شهید بهشتی و آقای بنی‌صدر، اختلاف نظر امام (ره) با بنی‌صدر، اختلاف بین آقای هاشمی و دولت کارگزاران و اختلافاتی در دولت اصلاحات و همچنین در دولت دوم آقای احمدی‌نژاد اختلافاتی است که مبنایی و اعتقادی است نه ساختاری و گفتمانی.
نماينده ولی فقيه در سپاه اختلافات بین بنی‌صدر و شهيد بهشتی را در پنج حوزه برشمرد و با اشاره به اینکه نخستین اختلاف در حوزه اعتقادات به ویژه در اختیارات ولی فقیه است که امروز نیز این مشکل وجود دارد، گفت: اختلاف بر سر ارتباطات سیاسی و سیاست خارجی، اختلافات در حوزه فرهنگی، مسائل اقتصادی و تیم اداره و مدیریت کشور، دیگر مواردی است که می‌توان مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اينكه انقلاب اسلامی ایران پنج اصل اساسی برای خنثی کردن توطئه‌های آمریکا دنبال کرده است، گفت: اصل حمایت و تکیه بر محور مقاومت، مقابله با نظام سلطه و استکبار، تغییر در معادله قدرت با حمایت از مقاومت در لبنان و غزه و سوریه و غیره، تکیه بر قدرت دفاعی و تکیه بر استحکام درونی قدرت و تکیه بر ملت و امت برای جامعه اسلامی ما ضرورت دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی