[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

برگزاری دهه کرامت در ۲۰۰نقطه از جهان ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

حجت‌الاسلام حمیدرضا ارباب‌سلیمانی، یکشنبه 11 تیرماه در جلسه شورای هماهنگی دهه کرامت که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: این جلسه برای ظرفیت شناسی 34 دستگاه عضو در این شورا است و نیازمندی‌ها و توقعاتی که مسئولین حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) دارند مورد بحث قرار می‌گیرد و برنامه‌هایی در خصوص این بزرگوار در نظر گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دهه کرامت، دهه اظهار ارادت به اهل بیت (ع) است و زمان کسب معرفت، یادآور شد: این ایام ایام شادی اهل بیت (ع) است و باید در این ایام شاد باشیم و معرفت افزایی جامعه در دستور کار قرار داده شود.
 دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه سال گذشته در 200 نقطه جهان برنامه‌های دهه کرامت همزمان با ایران اسلامی برگزار شد، یادآور شد: برگزاری برنامه‌های دهه کرامت در کشور گام موثری برای معرفی سیره اهل بیت (ع) به جامعه است.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی با اشاره به اینکه دهه کرامت دهه ای‌ست که ملت بزرگ ایران به احترام فرزندان اهل بیت (ع) به پا می‌خیزند، افزود: هشت هزار امامزاده در کشور مدفون هستند و هر کدام باید به عنوان قطب فرهنگی در محل خود معرفی شوند و در روز امامزادگان در پنجم ذی‌قعده برنامه‌های موثری برپا خواهیم کرد تا مردم بیشتر با وجود امامزادگان (ع) آشنا شوند. مسئول شورای هماهنگی دهه کرامت کشور از برگزاری برنامه‌های مختلفی در خصوص حضرت شاهچراغ (ع) در مساجد و حرم مطهر امامزادگان (ع) خبر داد و گفت: اختتامیه برنامه‌های دهه کرامت در صحن مطهر رضوی برگزار می‌شود و تا الان حدود 400 برنامه و مراسم ویژه برای ایام دهه کرامت در کشور در نظر گرفته شده است. معاون تبلیغات آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری بیش از یکصد ویژه برنامه در این حرم مطهر برای ایام دهه کرامت، گفت: مراسم جشن روز حضرت شاهچراغ (ع) با حضور حجت الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد. حجت‌الاسلام احمد سلامی، گفت: جشن بزرگداشت روز حضرت شاهچراغ(ع) دوم مرداد با حضور تولیت آستان قدس رضوی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و مدعوین کشوری و استانی در حرم مطهر این امامزاده واجب التکریم برگزار می‌شود. با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت دهه کرامت در 2 بخش داخلی حرم مطهر و استانی و کشوری برگزار می‌شود، گفت: برگزاری جشن‌، محافل قرآنی، مسابقات فرهنگی و مسابقه امین ولایت، بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده را شامل می‌شود. مدیر کل روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت معصومه (س) نیز که دیگر سخنران این جلسه بود از برگزاری بیش از 8 ۸۸ فعالیت در قالب ۸۲ برنامه ویژه دهه کرامت در قم خبر داد و گفت: از کل برنامه‌ها 22 عنوان برنامه به نحوی با بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) ارتباط دارد. حجت‌الاسلام جواد بهشتی‌پور گفت: برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب فعالیت‌های آئینی، فرهنگی، آموزشی و نشست‌های تخصصی و در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد. او از پیش‌بینی کمپین شهری برای دهه کرامت خبر داد و گفت: 400 تابلوی شهری در قم و 800 تابلو بیلبورد در تهران با همکاری شهرداری‌های دو شهر و با مشارکت اوقاف به دهه کرامت اختصاص یافته است و امیدواریم مواردی در شیراز و مشهد هم به این تعداد اضافه شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی