[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

راه‌های طبیعی برای از بین بردن عفونت قارچی، روزنامه شیراز نوین

اگر چه وحشتناک به نظر می‌رسد، عفونت قارچی در واقع یک کرم نیست، بلکه در آن دایره‌ها و یا تکه‌های قرمز روی پوست به رنگ نقره‌ای می‌شود. آنها همچنین می‌توانند تاول شوند.
عفونت قارچی می‌تواند بر ناحیه کشاله ران، پا، بدن، ناخن و سر تأثیر می‌گذارد. اسپور قارچ از طریق یک خراش در بدن نفوذ می‌کند و یا زمانی که شرایط مناسب باشد، به عنوان مثال از طریق زخم‌های اگزما، به راحتی می‌تواند از طریق تماس مستقیم منتقل شود. حتی حیوانات خانگی می‌توانند عفونت قارچی را  به مردم منتقل کنند. برای درمان معمولاً از کرم‌های ضدقارچ موجود در داروخانه استفاده کنید؛ اما اگر عفونت قارچی در پوست سر باشد، نسخه پزشک برای داروهای ضدقارچ مورد نیاز است.
عفونت قارچی بسیار شایع است. تا ۲۰درصد از مردم یک بیماری قارچی پوست را در برخی از نقاط دارند. اگر چه کودکان حساس هستند، به ویژه کودکان آفریقایی کارائیب، اما بزرگسالان نیز  به راحتی می‌توانند به این بیماری دچار شوند.
اگر راه حل طبیعی‌تری برای این بیماری ترجیح می‌دهید، می‌توانید اسانس درخت چای خالص و یا ید استفاده کنید، اما درمان موفق می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
سرکه سیب به دلیل کیفیت قارچی ضدطبیعی آن مفید است. مراقب باشید پوست خود را نسوزانید و در صورت لزوم، قبل از استفاده سرکه را رقیق کنید و  به مناطق آسیب دیده دو بار در روز به مدت حدود دو هفته بزنید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، یک بار در روز سرکه و آب (به مقدار مساوی) بنوشید.
زردچوبه،  ضدباکتری بسیار قدرتمند و کیفیت ضدعفونی کننده دارد. مقداری  زردچوبه تازه بردارید، آن را به صورت پودر درآورید و با آب مخلوط کنید  به طوری که شبیه خمیر شود. خمیر را  به همه مناطق آسیب دیده بزنید و به مدت ۲۰دقیقه بر روی پوست قرار دهید. این امر به کاهش علائم خارش و قرمزی کمک خواهد کرد. در نهایت عفونت قارچی، تسهیل می‌شود و التیام می‌یابد.
میوه پاپایا می‌تواند به رفع مشکلات کچلی موضعی کمک کند. شما می‌توانید گوشت میوه را  به طور مستقیم روی  پوست آسیب دیده بگذارید. شما همچنین می‌توانید پاپایا را خمیر کنید؛ به طوری که به شکل یک خمیر درآید. میوه بیشتر بخورید؛ چون این امر می‌‌تواند میزان موفقیت را بهبود بخشد. درمان‌های طبیعی هم مفید هستند، بنابراین اگر شما این روش را برای درمان انتخاب می‌کنید، صبور باشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی