[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: ، روزنامه شیراز نوین

توقف مصوبه ضدایرانی مجلس سنا در کنگره آمریکا و پاسکاری آن برنامه‌ریزی سیاسی واشنگتن است

خانه ملت: عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: توقف مصوبه ضدایرانی مجلس سنا در مجلس کنگره برنامه ریزی سیاسی است.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در خصوص توقف مصوبه ضدایرانی سنا در مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: به لحاظ حقوقی و وزن سیاسی، مجلس کنگره آمریکا با اهمیت‌تر از مجلس سناست. به این جهت مصوبه اخیر برای بررسی بیشتر به مجلس کنگره ارسال شده است.
نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما پاسکاری مصوبات ضدایرانی بین مجلس سنا و کنگره آمریکا در واقع برنامه ریزی سیاسی است تا به این واسطه همواره فضای فشار علیه جمهوری اسلامی وجود داشته باشد.
وی گفت: در واقع آمریکا با چنین رفتاری مکانیز ماشه را در قبال ایران به کار گرفته است و مجلس کنگره با گرفتن اشکالات حقوقی به طرح تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران مجلس سنا، می‌خواهد فضای برزخی و فشار علیه جمهوری اسلامی ایران را نگه دارد تا به واسطه آن مانع همکاری کشورها با ما شود.
این نماینده مجلس افزود: با این حال برای اولین بار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مقابله با طرح‌های ضدایرانی آمریکا، با همکاری مرکز پژوهش‌ها تدوین کرده که با اقبال همه فراکسیون‌های مجلس قرار خواهد کرد و اولین اقدام عملی و برجسته علیه اقدامات خصمانه آمریکا خواهد بود.
جمالی نوبندگانی با بیان اینکه یکی از دلایل توقف طرح ضدایرانی آمریکا تدوین طرح تقابل با آنها در مجلس است، گفت: آمریکا با توقف این طرح در مجلس کنگره تلاش دارد اقدام متقابل ایران را به تأخیر بیاندازد اما هر سرنوشتی که طرح ضدایرانی مجلس سنا داشته باشد، مجلس یکی از اقدامات متقابل خود را دنبال خواهد کرد.
وی اظهار داشت: بسیاری از مواردی که در طرح اخیر مجلس سنا علیه ایران آمده، فرمان‌های رؤسای جمهوری آمریکا علیه ایران است. از جمله ادعا حمایت ایران از تروریسم، نقض حقوق بشر و فعالیت‌های موشکی. در گذشته رئیس جمهور اختیار اجرای فرمان‌ها را داشته اما این بار می‌خواهند موضوعات را قانونی کنند که مراحل اجرایی آن به مراتب سخت‌تر خواهد شد. این نماینده مجلس گفت: برای قانونی شدن اقدامات علیه ایران باید مجلس سنا، مجلس کنگره و رئیس جمهور آمریکا طرح را تأیید و امضا کنند و مسیر سختی خواهد بود. بنابراین به نظر می‌رسد که این طرح بیشتر برای تبلیغات علیه ایران است.
جمالی نوبندگانی عنوان کرد: در هر صورت بر اساس بند 26 سند برجام کشورهای طرف قرارداد توافق هسته‌ای نباید اقداماتی خلاف روح و متن برجام انجام دهند که مصوبه مجلس سنا دقیقاً برخلاف این نکته پیش رفته است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا به بهانه‌های دیگر همان تحریم‌ها را مجدد مطرح کردند به نظر می‌رسد آنها قصد ترساندن کشورهای اروپایی و آسیای شرقی را برای سرمایه گذاری در ایران دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی