[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

حاشیه های شورای چهارم سفرهای خارجی و هزار پرسش، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

با توجه به پایان عمر شورای چهارم اسلامی شهر شیراز و احتمال تغییرات مدیریتی در تمام سطوح مجموعه شهرداری شیراز، خرداد ماه امسال تعدادی از مدیران و معاونین شهرداری شیراز با موافقت اعضا شورای اسلامی، راهی کشور ژاپن شدند. روز گذشته در دویست و نوزدهمین جلسه علنی شورا معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، به نمایندگی شهردار به ارائه گزارش سفر پرداخت. 
در این جلسه، آرش فرج زاده معاون عمرانی شهرداری شیراز، به مباحث عمرانی که در شهر توکیو توسط مجموعه شهرداری اجرا شده بود اشاره کرد. 
حال سؤالی که برای شهروندان مطرح می‌شود، این است که با توجه به موضوع تغییر مدیریتی مجموعه شهرداری و روی کارآمدن اعضا شورای دور پنجم اسلامی شهر شیراز، این سفر و ارائه گزارش عملکرد به چه میزان می‌تواند برای مجموعه کلانشهر شیراز مفید و کارآمد باشد؟
 در ادامه این موضوع، غلام‌مهدی حقدل به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، از اعضا خواست ضمن رعایت سکوت در جایگاه‌های خود حاضر شوند و به ارائه گزارش سفر توجه داشته باشند.
 در این میان سیدمحسن معین با حاضر شدن در جایگاه خود در خطاب به نائب رئیس شورا محمودرضا طالبان با کنایه و خطاب نام وی گفت: ضرورت دارد به ارائه گزارش سفر توجه بیشتر داشته باشید زیرا برای دنیای آخرت کارآمد خواهد بود. به نظر می‌رسید جلسه روز گذشته مانند جلسات هفته‌های گذشته برای برخی از اعضا کسلالت‌آور بود که در ساعت اعلام شده حاضر نشده بودند و همین موضوع باعث شد رئیس شورا در خطاب به اعضای حاضر بگوید: از آنجایی که اعضای غایب شورا برای حاضر نشدن در جلسه امروز، هیچ گونه هماهنگی با رییس شورا نداشته‌اند، چنانچه حاضر نشوند غیبت آنها ثبت خواهد شد.  پس از پایان ارائه جلسه سفر به کشور ژاپن، تعدادی از اعضا از معاون شهردار شیراز و رییس شورای اسلامی شهر شیراز تشکر کردند و در ادامه غلام مهدی حقدل گفت: متاسفانه تعدادی از افراد تلاش دارند خدمات مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز را با شایعه‌پراکنی و دروغگویی کمرنگ کنند و رابطه اعضا و مجموعه شهرداری را برهم بزنند و خدمات این دو مجموعه را زیر سؤال ببرند. 
وی اعلام کرد: انتشار خبر «ترافیک انسان محور» که از سوی برخی افراد در جامعه مطرح شده است، دروغی بیش نیست؛ زیرا امروزه شهرداری شیراز با حمایت شورای چهارم توانسته پروژه‌های متعددی را در سطح شهر اجرا کرده و به بهره برداری برساند. در ادامه برگشت مصوبه ابلاغ افزایش نرخ کرایه تاکسی که توسط فرمانداری شیراز برگشت خورده بود، به عنوان یک موضوع حاشیه‌ای در صحن شورا مطرح شد. 
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، احمدرضا نقیب زاده، در اعتراض به موضوع این نامه گفت: فرماندار شیراز بدون ذکر استدلال قانونی به نرخ تورم اشاره و از ابلاغ این مصوبه جلوگیری کرده است. با توجه به نرخ تورم، الزامی به افزایش 15درصد کرایه تاکسی در این شرایط وجود ندارد. این عضو شورا ادامه داد: این در حالی است که اعضای شورا الزامی به تبعیت از این نامه ندارند؛ زیرا نظر فرماندار مبنی بر اجرا نشدن این موضوع، باید مبنای قانونی داشته باشد. در ادامه پس از جنجال‌های اعضای شورا به ابلاغ این مصوبه، رییس شورا برای تصمیم گیری نهایی این مصوبه از اعضا خواست نسبت به انتقال این مصوبه به استانداری برای کسب نظر استاندار رأی بدهند که در پایان با اکثریت آرا مقرر شد درباره این مصوبه با نظر استاندار و کارشناسان تصمیم گیری شود. گفتنی است اختلاف نظر فرماندار شیراز و اعضای شورا شهر شیراز مبنی بر افزایش نرخ کرایه تاکسی بر سر 5درصد است؛ زیرا در پایان سال گذشته اعضا مصوب کرده بودند که در سال 96 نرخ کرایه‌های ناوگان عمومی شیراز تا سقف 15 درصد افزایش یابد که فرماندار شیراز با رد این موضوع از آنها خواسته در شرایط فعلی کرایه‌ها افزایش نداشته باشد و چنانچه بخواهد این مهم صورت بگیرد حداقل 10 درصد ابلاغ شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی