[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: توسعه و تجهیز اماکن ورزشی «زرقان» در دستور کار قرار گرفت، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس از در دستور قرار گرفتن توسعه و تجهیز اماکن ورزشی «زرقان» با سرعت بیشتری نسبت به گذشته خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در بازدید از اماکن ورزشی این بخش سخن می‌گفت، «زرقان» را سرشار از استعداد‌های ناب ورزشی در رشته‌های مختلف خصوصاً تکواندو، وزنه برداری، پاورلیفتینگ و کشتی دانست و افزود: جوانان این بخش از دیرباز تاکنون بارها در میادین مختلف ملی و بین المللی برای استان و کشور افتخارآفرینی کرده اند.
وی تقویت زیرساخت‌های ورزش در مناطقی نظیر زرقان را با هدف توسعه همه جانبه ورزش از جمله برنامه‌های تدوین شده توسط اداره کل ورزش و جوانان استان فارس عنوان کرد و افزود: نخستین گام ما در جهت پیشرفت ورزش «زرقان»، توسعه اماکن ورزشی شهری و روستایی در این بخش با هدف استفاده بهینه جوانان مستعد و شهروندان علاقه‌مند به ورزش است.
کامیاب در ادامه این بازدید که با حضور بخشدار زرقان انجام گرفت، از اختصاص بودجه جهت بهسازی سالن ورزشی صادقیان زرقان و ساخت دو زمین چمن مصنوعی در روستا‌های شول و بند امیر خبر داد و افزود: زمین فوتبال روستای دودج نیز با انجام اقدامات اولیه طی چند ماه آینده زیر کشت چمن طبیعی خواهد رفت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تقدیر از حمایت از بخشدار زرقان از ورزش این بخش توسعه ورزش همگانی را نیز اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در زرقان دانست و افزود: با نهادینه کردن فرهنگ ورزش همگانی در جامعه ضمن افزایش ضریب سلامت شهروندان شانس ابتلای جوانان و نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی را نیز کاهش می‌دهیم.
کامیاب با اشاره به رشد مشارکت مردم در ورزش همگانی از 9درصد در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم به بیش از 20درصد در پایان سال 95 گفت: قطعاً این اتفاق مهم بدون همکاری و مساعدت‌های دیگر دستگاه‌ها میسر نبوده است.
وی با اشاره به برنامه‌های حمایتی دولت از بخش ورزش، به سرانجام رسیدن بسیاری از طرح‌های نیمه کاره ورزشی در دو سال اخیر و همچنین آغاز عملیات عمرانی پروژه‌های جدید ورزشی در استان فارس را حاصل نگاه ویژه دولت به امر ورزش دانست و تصریح کرد: در برنامه ریزی‌های دولت در حوزه ورزش توجه خاصی به ورزش بانوان شده است.
کامیاب با اشاره به حضور تعداد زیادی از بانوان استان در تیم‌های ملی و همچنین حضور نماینده هندبال بانوان استان در سوپرلیگ هندبال آسیا گفت: پیش از آغاز به کار دولت یازدهم در مجموع اماکن ورزشی کشور، تنها 9درصد جمعیت کشور می‌توانستند ورزش کنند. این در حالی است که این رقم در کشور‌های پیشرفته 70درصد است.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم از این 9درصد، اماکن اختصاصی بانوان را نیز در نظر بگیریم وضعیت قابل تأمل‌تر نیز می‌شود، با تأکید بر اینکه استان فارس نیز از این قاعده مستثنی نبود، افزود: اما امروز شرایط با 4سال گذشته به صورت قابل توجهی متفاوت شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس ادامه داد: فراهم آوردن شرایط حضور بانوان جامعه در اماکن ورزشی در دو بخش ورزش همگانی و قهرمانی یکی از دغدغه‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس بود که خوشبختانه با حمایت‌های دولت این دغدغه با ساخت مجموعه‌های اختصاصی بانوان در بخش‌هایی از استان تا حدودی مرتفع شده است.
گفتنی است در این بازدید که حدود سه ساعت به طول انجامید، تعدادی از اماکن ورزشی بخش زرقان و روستا‌های این بخش مورد بازدید قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی