[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

کشف ستون تاریخی دوره ساسانی در منزل یک مرودشتی، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از کشف یک پایه و شالی ستون متعلق به دوره ساسانی در منزل یکی از اهالی شهرستان مرودشت خبر داد.
سرهنگ آیت‌الله عیدی‌پور، از کشف یک پایه و شالی ستون متعلق به دوره ساسانی در منزل یکی از اهالی شهرستان مرودشت خبر داد و اظهار داشت: یکی از اهالی مرودشت این ستون را در زمین زراعی خود کشف و به دلیل عدم اطلاع از تاریخی بودن آن، ستون را به منزل برده بود. 
وی با بیان اینکه تاریخ کهن مرودشت سبب شده که آثار بسیاری از دوره‌های هخامنشی و ساسانی در این شهرستان باقی مانده باشد، گفت: با اطلاع گزارش‌های مردمی و پس از اقدامات و بررسی‌های اولیه و احراز صحت خبر، هماهنگی لازم با مسئولان قضایی انجام گرفت و مجوزهای قضایی صادر شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس افزود: نیروهای یگان حفاظت استان با همراهی عوامل انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند و یک قطعه پایه و شالی ستون به‌هم‌پیوسته را کشف و ضبط کردند.
عیدی‌پور بیان کرد: اصالت پایه و شالی ستون کشف‌شده مورد بررسی قرار گرفت و پس از تأیید اصالت مشخص شد این اثر متعلق به دوره ساسانی است که برای حفظ و نگهداری به موزه تخت جمشید منتقل شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی