[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

محکومیت تصرف‌کننده زمین پارک ملی بموی شیراز به حبس و رفع تصرف ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان فارس اعلام کرد: متخلف زیست محیطی که اقدام به تصرف 51هزارو 500 متر مربع از اراضی پارک ملی بمو کرده بوده محکوم به یک سال حبس تعزیری و رفع تصرف از اراضی مذکور شده است‌.
 این متخلف اقدام به تخریب و شخم زدن این اراضی کرده بود و سند ومدرکی دال برمالکیت نسبت به این اراضی نداشت و مستند بر ماده 690 قانون مجازات اسلامی به رفع تصرف از اراضی و یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
پارک ملی بمو با مساحت 48هزار و211 هکتار در شمال شرقی شهر شیراز قرار دارد، این منطقه دارای آب و هوایی نیمه خشک و فاصله آن تا شهر شیراز حدود 30 کیلومتر است.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس نیز بر لزوم رعایت آموزه‌های زیست محیطی در مناطق حفاظت شده تاکید کرد و بیان داشت : گونه‌های شاخص جانوری پارک ملی بمو شامل پلنگ، گرگ، قوچ و میش، کل و بز و آهو گراز و کفتار است‌. این منطقه زیستگاه و ذخیره‌گاه ارزشمندی برای حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری است که تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
نبی الله مرادی با بیان اینکه پارک ملی بمو به واسطه جمعیت علفخواران، یکی از بهترین زیستگاه‌های پلنگ ایرانی در کشور محسوب می‌شود گفت‌: تا کنون تصاویر حرفه‌ای از پلنگ در این منطقه ثبت شده است.
مرادی ادامه داد‌: گونه‌های گیاهی شناسایی شده در پارک ملی بمو به حدود 600 گونه می‌رسد‌. اهمیت وجودی گونه‌های انحصاری گیاهان در پارک ملی بمو نشان از غنی بودن ذخائر توارثی آن و از نظر حفظ ذخائر ژنتیکی جایگاه ویژه‌ای دارد.
به گفته سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس پارک ملی بمو نمونه برجسته زیست بوم طبیعی نسبتا بکر در شمال شهر شیراز و در شرق شهر زرقان است این منطقه شامل 620 گونه گیاهی با 30 گونه بومی و ده‌ها گونه جانوری شامل پرندگان، پستانداران و خزندگان است و یک ذخیرگاه ژنی کم نظیر در منطقه محسوب می‌شود‌.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی