[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

شیراز، میزبان نخبگان قرآنی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی وزرات بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از 25 تیرماه به مدت 4روز میزبان نخبگان قرآنی وزرات بهداشت خواهد بود که با برگزاری بیست ودومین جشنواره قرآن و عترت برگزیدگان مشخص و معرفی خواهد شد.
به گزارش شیراز نوین، روز گذشته دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در جمع خبرنگاران با تشریح برگزاری این رویداد قرآنی اظهارداشت: در جشنواره قرآن و عترت امسال بیش از 49 هزار نفر در مسابقات دانشگاهی شرکت داشته و در مرحله نهایی که در شیراز برگزار خواهد شد نفرات برگزیده معرفی خواهد شد.
وی افزود: این مسابقات در دو بخش دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان در 38 رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از اهداف ما در این جشنواره جذب حداکثری و هدف مهم‌تر دیگر نیز برگزاری کیفی فعالیت‌های قرآنی است. هدف دیگر نیز تاثیرگذاری فرهنگی بر روی دانشجویان از طریق برگزاری برنامه‌های قرآنی و جشنواره است که امیدوارم به آن دست پیدا کنیم.
بحرالعلوم با اشاره به اینکه در این دوره نزدیک به ۴۰ رشته در هشت بخش آوایی، معارف، کتابخوانی، پژوهشی، فناوری، هنری، ادبی و نشریات را شاهد خواهیم بود، گفت: در این دوره بیشترین ثبت نام‌کننده مربوط به رشته معارف و سیره معصومین(ع) بوده است. همچنین در بخش آوایی یا شفاهی نیز بیشترین تعداد ثبت نامی‌ها را داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه داوری این دوره از جشنواره را اساتید دانشگاه‌های مشهد، شیراز، بوشهر، قم وجهرم برعمده دارند گفت: قرار است در بیست ودومین جشنواره قرآن و عترت 350نفر برگزیده انتخاب و به نفرات اول تا سوم جوائز نقدی و لوح اهدا شود.
در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به توجه بیشتر این دانشگاه به موضوع برگزاری مسابقات فرهنگی ادبی اشاره کرد و نیزگفت: از آنجایی که معتقدیم که هر دانشگاه بخشی از تربیت جامعه را برعهده دارد، همواره تلاش می‌کنیم با برگزاری چنین جشنواره هایی به موضوعات فرهنگی و معنوی توجه داشته باشیم.
دکتر محمد هادی ایمانیه  برنامه هایی مانند برپایی هرساله محافل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان و اجرای طرح‌های قرآنی نوای نور یک و دو را از جمله برنامه‌های این دانشگاه، در راستای ترویج فرهنگ قرآنی نام برد.
دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه این دومین میزبانی این دانشگاه، در برپایی جشنواره‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، گفت: میزبانی پیشین دانشگاه، مربوط به سال 1385 و دوره یازدهم جشنواره بوده است.
وی با اشاره به تلاش‌های این دانشگاه برای میزبانی شایسته این رویداد قرآنی و ابراز امیدواری نسبت به سربلندی در برپایی جشنواره، گفت: با مدیریت قرآنی دانشگاه و تلاش‌های همکارانم در دوره‌های متعدد قرآنی، در دو دوره گذشته این جشنواره، هم از نظر تعداد شرکت کننده و هم رتبه‌های به دست آمده، با فاصله قابل توجهی از دیگر دانشگاه‌ها، به رتبه نخست کشور دست یافته ایم.
عزیزی از حضور هزار برگزیده کشوری این جشنواره در بخش استادان، کارکنان و دانشجویان، از بیست و پنجم تا بیست و هشتم تیر خبر داد و گفت: برخی رشته ها، مانند رشته‌های آوایی به صورت زنده برگزار می‌شود و برخی رشته‌ها نیز پیش از این داوری شده و برگزیدگان، در جشنواره حضور می‌یابند.
وی اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 15درصد کارکنان، 25درصد استادان و 20درصد دانشجویان، در این جشنواره، نام نویسی و شرکت کرده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی