[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شناسایی ۱۷۶ نیاز فناورانه در شهرک‌های صنعتی کشور، روزنامه شیراز نوین

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع‌کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این نشست نیازسنجی، ایجاد ارتباط بین دارندگان ایده و سرمایه‌گذار و تدوین و تبادل پروتکل‌های حقوقی را از وظایف فن‌بازارها دانست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، دکتر غلامرضا سلیمانی در هشتمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور در شیراز که به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار شد، با بیان اینکه سازمان صنایع‌کوچک و شهرک‌های صنعتی سال گذشته 176 نیاز فناورانه را در شهرک‌های صنعتی مختلف شناسائی کرده است، ‌گفت: تاکنون 36 فناوری مورد نیاز شناسائی شده با کمک فن‌بازارها و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها رفع شده است. سلیمانی با بیان اینکه فن‌بازارها بعنوان رکن مهم در تحقق اقتصاد دانش بنیان سه مرحله تکاملی شامل مرحله تدریجی، مرحله تثبیت و مرحله بلوغ را طی می‌کنند، گفت: طی این 4 سال تعداد 6 یا 7 فن‌بازار به مرحله تثبیت رسیده‌اند و خوشبختانه با تقاضاهای زیادی برای ایجاد فن‌بازارهای جدید مواجه هستیم. او ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال در تمام استان‌ها امکان ایجاد فن‌بازار فراهم شود، گفت: فعالیت‌های انجام شده و در حال انجام در حوزه فن‌بازارها در راستای اقتصاد مقاومتی قرار دارد. سلیمانی رسیدن فن‌بازارها به مرحله بلوغ را زمینه‌ساز دست‌یابی به رشدی مناسب در این عرصه دانست و گفت:برای حمایت از انتقال فناوری به واحد‌های صنعتی از محل اعتبارات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به ازای هر فناوری تا سقف 500میلیون ریال بصورت بلاعوض حمایت می‌شود.
وی کمک به دانش بنیان کردن واحد‌های صنعتی را از رسالت‌های فن بازارها بیان کرد و گفت: براساس برنامه ریزی‌ها امسال حدود 150واحد صنعتی فرآیند دانش بنیان شده خود را طی خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی