[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

امحاء بیش از ۴۵ تن مواد مخدر در فارس ، روزنامه شیراز نوین

پایگاه خبری پلیس: با حضور مردم و مسئولان استان، مراسم امحاء بیش از 45تن مواد مخدر غیردارویی در شیراز برگزار شد. 
صبح دیروز با حضور سردار «احمد علی گودرزی» فرمانده انتظامی استان، مهندس پژوهش معاون سیاسی و امنیتی استاندار، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر مسئولان 45تن مواد مخدر غیردارویی مربوط به استان‌های فارس، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد در شهر شیراز امحاء شد. 
فرمانده انتظامی استان فارس در این مراسم طی سخنانی گفت: مواد مخدر و روان گردان‌ها به شکل زلزله‌ای خاموش به عنوان یکی از ابزارهای جنگ نرم بر علیه کشور‌های هدف استفاده می‌شود.
سردار گودرزی افزود: در سال 2014 بیش از 247میلیون نفر از جمعیت 15 تا 64ساله در 170کشور حداقل یک بار مبادرت به مصرف یکی از انواع مواد مخدر کرده اند و در 10ساله اخیر جامعه جهانی با رشد 19درصدی مصرف کنندگان روبه‌رو بوده است.
وی با بیان اینکه وجود تقاضا در سطح جامعه باعث ایجاد انگیزه برای عرضه می‌شود، تصریح کرد: کاهش تقاضا نیاز به فرهنگ سازی دارد و بستر این فرهنگ سازی در مدارس، دانشگاه‌ها، صدا و سیما، جراید، اندیشمندان و سازمان‌های مردم نهاد شکل می‌گیرد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش مأموران انتظامی استان، سال گذشته بیش از 34تن انواع موادمخدر کشف و 87باند مواد مخدر منهدم شد.
سردار گودرزی افزود: در سال جاری نیز تاکنون حدود 10تن انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7درصد افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان فارس در راستای مبارزه بی امان با مواد مخدر، 110شهید والامقام و 148جانباز گرانقدر تقدیم کرده است.
این مقام انتظامی افزود: مبارزه با این پدیده و سالم سازی جامعه نیاز به یک عزم جدی و همسویی، هم پوشانی و هم افزایی تمام دستگاه‏های مرتبط دارد. سردار گودرزی به نقش مواد مخدر در ناهنجاری اجتماعی اشاره کرد و گفت: کلید تمامی جرایم از جمله جرایم اخلاقی و اجتماعی مواد مخدر می‌باشد و دشمن با حمایت از سوداگران مرگ با عنوان جنگ نرم در راستای شبیخون فرهنگی می‌باشد؛ پس خانواده‌ها باید با به کارگیری شیوه‌های تربیتی مناسب و بهره گیری از الگوهای اسلامی توطئه دشمن را خنثی 
کنند.
در ادامه این مراسم، معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس گفت: اگر امنیت در سطح استان بالاست، به دلیل تلاش همه نهادهای جامعه و در رأس آنها نیروی انتظامی است.
مهندس «پژوهش» گفت: مواد مخدر امروز به عنوان یک حربه سنگین و نوعی جنگ محسوب می‌شود و می‌تواند نیروهای بسیار زیادی را از ما بگیرد.
وی افزود: مبارزه با مواد مخدر باید مردمی شود و همه در این راه حساس باشند و احساس مسئولیت کنند تا این ماده خطرناک ریشه‌کن شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس در پایان با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر باید عمومی شود و همه دستگاه‌ها و نهادهای جامعه با آن مبارزه کنند، از اقدامات و عملکرد فرمانده انتظامی استان فارس و کارکنان زیرمجموعه در راستای مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی