[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

وسایلی که حتی وقتی خاموش هستند نیز انرژی مصرف می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

آیا برایتان پیش آمده که با مشاهده قبض برق از مبلغی که در آن درج شده تعجب کنید و با خود بیاندیشید که مگر چه میزان انرژی مصرف کرده اید که چنین هزینه‌ای را باید پرداخت کنید؟
اگر همیشه مراقب میزان مصرف انرژی در خانه هستید و از هدر رفت آن پیشگیری می‌کنید، بهتر است این نکته را نیز بدانید که برخی از وسایل برقی در خانه، حتی در حالت خاموشی نیز انرژی مصرف می‌کنند. 
برای آگاهی از اینکه کدام وسایل خانه می‌توانند در خاموشی خود و فقط به واسطه اتصال به پریز برق، انرژی مصرف کرده و هزینه برق را بالا ببرند، در ادامه با ما همراه باشید.
شارژر بدون اتصال موبایل
شارژرها وقتی در پریز برق باقی می‌مانند، حتی وقتی هیچ وسیله الکترونیکی به آن‌ها وصل نباشد نیز حدود ۱٫۲وات برق مصرف می‌کنند. البته این میزان مصرف به هیچ عنوان قابل توجه نیست، اما بهتر است وقتی به شارژر نیاز ندارید، آن را از پریز 
بکشید.
کارت دیجیتالی تلویزیون
افرادی که کارت‌های دیجیتالی برای شبکه‌های تلویزیونی دارند باید بدانند که این گجت روزانه ۲۲وات برق مصرف می‌کند. برای پیشگیری از این هدررفت انرژی، بهتر است علاوه بر خاموش کردن تلویزیون، این کارت را نیز خاموش کرده یا در حالت استندبای قرار دهید.
تلویزیون
آیا می‌دانستید که قرار دادن تلویزیون روی حالت استندبای و خاموش نکردن آن باعث می‌شود تا روزانه ۲۴وات انرژی مصرف شود؟
لپ‌تاپ و پی‌سی
کامپیوترها، لپ تاپ و پی سی وقتی به پریز برق متصل هستند قادرند تا ۹۶وات برق مصرف کنند. این رقم در صورتی که دستگاه روی حالت استندبای قرار داشته باشد، تا ۱٫۵برابر بیشتر خواهد 
شد.
دستگاه‌هایی که تایمر دارند
دستگاه‌هایی که پنل تایمر دارند، برای نمایش این ارقام انرژی مصرف می‌کنند. یعنی اگر آن‌ها را از برق بکشید تا ۱۰۸وات برق در هر روز ذخیره خواهید کرد و به همان نسبت قبض برق مصرفی‌تان کمتر خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی