[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: کسی نمی‌تواند به اصل اتکا به آرای مردم، خدشه وارد کند، روزنامه شیراز نوین

حسینعلی امیری گفت: بن و اساس حکومت ما رای مردم است، این مساله تصریح قانون اساسی است و کسی نمی‌تواند از زیر آن شانه خالی کند.
 به گزارش شیراز نوین به نقل از ایلنا، حسینعلی امیری در همایش فصلی خانه احزاب با بیان اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور تشکیل می‌شوند اما در حکومت استبدادی گذشته احزاب فعالیت زیرزمینی داشتند، گفت: تشکر می‌کنم از اعضای محترم خانه احزاب که زمینه حضور بنده را فراهم کردند. دبیران و اعضای احزاب مباحثی را مطرح کردند که برای دولت می‌تواند قابل استفاده باشد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از این جهت می‌گویم قابل استفاده است که بنده در کمیسیون دفاعی و سیاسی حضور دارم و فعالیت‌های حزبی در این کمیسیون مطرح می‌شود.
او افزود: بحث من راجع به فراز و نشیب‌های احزاب و تحزب در نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب است. شما خوب می‌دانید سابقه احزب در ایران به مشروطه باز می‌گردد. حزب به معنای واقعی و حقیقی تا پیروزی انقلاب اسلامی معنی نداشت، دو حزب وجود داشت که وابستگی آنان به حکومت مشخص بود.
امیری در ادامه تشریح کرد: دوستان می‌دانند در دنیا یکی از شاخصه‌های دموکراسی تفکیک قوا است و می‌دانید تجمیع قدرت فساد آور است. آن چیزی که در تاریخ کشور در زمان مشروطه مواجه بودیم، همین بود. او خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه‌های دموکراسی در بحت تفکیک قوا انتخابات و آرای مردم است. خوشبختانه بحث تفکیک قوا و اتکا به آرای عمومی به خوبی در قانون اساسی دیده شده، مقام معظم رهبری هم با آرای مردمی انتخاب می‌شوند.
امیری تصریح کرد: مردم نمایندگانی را انتخاب می‌کنند و نمایندگان عالی‌ترین مقام کشور که رهبری است را انتخاب می‌کنند.
او تاکید کرد: عالی‌ترین مقام کشور با رای مردم انتخاب می‌شود، رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای شهر و روستا با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.  بن و اساس حکومت ما رای مردم است، این تصریح قانون اساسی است که کسی نمی‌تواند از زیر آن شانه خالی کند. اتکا به آرای عمومی یک اصل در قانون اساسی است که کسی نمی‌تواند به آن خدشه وارد کند. امیری خاطر نشان کرد: اداره کشور بر اساس اتکا به آرای عمومی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی