[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

امروز در ایستگاه سوم لیگ برتر فوتسال طلسم هفت‌ساله می‌شکند؟، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نماینده لیگ برتری فوتسال شیراز امروز در هفته سوم رقابت‌ها میزبان مدافع عنوان قهرمانی است. این در حالی است که ارژن در دو بازی گذشته خود حداقل در نتیجه گیری ضعیف عمل کرده و از دو بازی که به نظر می‌رسید جزو ساده‌ترین بازی‌های فصل باشد، تنها یک امتیاز به دست آورده و حالا باید به مصاف تیمی برود که همواره مدعی عنوان قهرمانی بوده و همچنان پرستاره‌ترین تیم لیگ است. گیتی پسند اصفهان تیم ثروتمند لیگ فوتسال ایران محسوب می‌شود که حالا با سرمربیگری علی افضل پا به مسابقات گذاشته و می‌خواهد از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.
اما ارژن که مدت‌هاست با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و هر روز خبر ناامیدکننده‌ای در این زمینه از آنها به گوش می‌رسد، شاید با نتایجی که در دو هفته نخست به دست آورده، حالا خود را به یکی از کاندیداهای زودهنگام سقوط در ذهن اهالی فوتسال تبدیل کرده باشد. اگرچه از شمایل و نحوه بازی‌های این تیم چنین برنمی‌آید که تیمی ته جدولی محسوب شود، اما با در نظر گرفتن دو نتیجه ضعیف این تیم برابر دو تیم نه‌چندان مطرح مسابقات، باید گفت زنگ خطر از همین ابتدا برای کادر فنی و بازیکنان این تیم به صدا درآمده است. مخصوصاً با توجه به اینکه ارژن در فصل نقل و انتقالات هم چندان موفق عمل نکرده و دو مهره کارساز خود در فصل گذشته را از دست داده. میثم برمشوری و محمد صفری دو تن از بهترین گلزنان این تیم در فصل گذشته بودند. حالا با رفتن این دو بازیکن، ارژن شاید به یک تیم یکدست‌تر تبدیل شده و شاید بتوان گفت خروج آن دو بازیکن و به خصوص محمد صفری می‌تواند در بالا بردن کیفیت کار گروهی این تیم مؤثر باشد. ارژن فصل گذشته را هم خوب آغاز نکرد. شاید پیروزی رؤیایی ۴ بر ۲ مقابل مدافع عنوان قهرمانی در روز نخست بازی‌ها یک شروع فوق العاده محسوب شود، اما آنها در چند هفته بعدی نتایج ضعیفی کسب کردند و تا رتبه‌های انتهایی جدول هم پایین رفتند. از اواسط نیم فصل نخست بود که ارژنی‌ها به یک تیم سرحال تبدیل شدند و با کسب پیروزی‌های پیاپی بقای خود را در اواسط فصل، تقریباً قطعی کرده بودند. امسال نیز می‌تواند چنین شرایطی بر این باشگاه حاکم باشد. 
ارژن تا قبل از بازی امروز، دو بازی انجام داده و با 5گل زده و ۶گل خورده، یک امتیازی است. اما گیتی پسند تنها یک بازی انجام داده و در همین یک بازی 5گل زده و سه گل دریافت کرده است. بازی نخست گیتی پسند در هفته اول مقابل هیئت فوتبال قم قرار بود برگزار شود که به دلیل مشکلات خاص تیم قمی آن دیدار لغو شد. 
گیتی‌پسند اصفهان با کسب دو عنوان قهرمانی و چهار نایب قهرمانی، پر افتخارترین تیم تاریخ فوتسال کشور محسوب می‌شود. در حقیقت آنها در هفت حضور در مسابقات لیگ برتر، هر هفت بار روی سکو قرار گرفته اند و از این حیث، بی نظیر عمل کرده اند. مدیریت قوی و پول زیاد این باشگاه، آنها را به یک تیم تراز اول در سطح آسیا تبدیل کرده و شاید از هیچ لحاظ با باشگاه شیرازی قابل مقایسه نباشد. ارژن در شش دوره لیگ برتر ایران حاضر بوده و بالاترین رتبه‌ای که کسب کرده، رتبه ششم بوده است. گیتی پسند امروز صد و هفتاد و هشتمین بازی خود در تاریخ حضورش در لیگ برتر را تجربه خواهد کرد. در حالی که برای ارژنی‌ها این صد و پنجاهمین بازی محسوب می‌شود. ارژن در نیمی از بازی‌های خود شکست خورده در حالی که تیم اصفهانی تقریباً در 12درصد بازی‌هایش طعم شکست را چشیده است. ارژن در کمتر از یک سوم بازی‌هایش پیروز شده در حالی که اصفهانی‌ها در کمتر از یک سوم بازی‌هایشان پیروز نشده‌اند! تفاوت فاحشی بین عملکرد دو تیم وجود دارد و میزان قابل توجهی از این تفاوت را، وضعیت مالی دو تیم رقم زده است. در دیدارهای رو در روی فصل گذشته این دو تیم، تیم اصفهانی در هر دو بازی رفت و برگشت، دو برابر تیم شیرازی به گل رسید. اصفهانی‌ها در شیراز ۴ بر ۲ و در اصفهان ۶ بر ۳ ارژن را شکست دادند. در نهایت هم با اختلاف 25امتیاز نسبت به نماینده شیراز، بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستادند. در سال 1391 شرایط بدتری نیز بر بازی‌های رو در رو برای ارژن حاکم بود. آنها در شیراز ۶ بر ۱ و در اصفهان 9 بر 3 مغلوب حریف خود شدند و شکست 15 بر 4 در مجموع دو دیدار را تجربه کردند. در سال 90 نیز ارژن در هر دو بازی با اختلاف سه گل مغلوب حریف خود شد. در شیراز 5 بر 2 و در اصفهان ۴ بر ۱. بهترین عملکرد ارژن مقابل گیتی پسند به سال 1389 بازمی‌گردد. جایی که ارژن در شیراز ۴ بر ۳ میهمانش را شکست داد و در اصفهان هم با شکست خفیف ۲ بر صفر مواجه شد. این اولین حضور اصفهانی‌ها در لیگ برتر بود و از آن به بعد هیچگاه ارژن نتوانست حتی یک امتیاز از این تیم بگیرد. حالا پس از هفت سال ارژنی‌ها می‌توانند طلسم‌شکنی کنند. شاید ارائه یک بازی تدافعی در شیراز چاره‌ساز باشد. ارژن با توجه به حضور بازیکنانی سرعتی و تکنیکی، توانایی استفاده از ضدحملات را خواهد داشت، اگر اصفهانی‌های باتجربه و پرستاره اجازه خودنمایی به بر و بچه‌های ارژن را بدهند. بازی بسیار سختی برای هر دو تیم محسوب می‌شود و بی شک حضور گسترده تماشاگران اگر با تشویق‌های بی امان توأم شود، می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در نتیجه گیری ارژن ایفا کند. 
دیدار امروز تیم‌های ارژن شیراز و گیتی پسند اصفهان از ساعت 17 در سالن شهید ابوالفتحی آغاز خواهد شد. در دیگر دیدار امروز مقاومت البرز که در دو هفته اخیر به مصاف ارژن و گیتی پسند رفته، میزبان شهروند ساری است. در تنها دیدار فردا نیز دو تیم تازه لیگ برتری شده پارسیان شهر قدس و آتلیه طهران قم به مصاف یکدیگر می‌روند. سایر دیدارهای این هفته هم پس فردا برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی