[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

معاون هنری ارشاد فارس: نظارت تابستانه آموزشگاه‌های هنری آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

مهر: معاون هنری ارشاد فارس از آغاز دور بازرسی و نظارت تابستانه آموزشگاه‌های هنری و برخورد با متخلفین حوزه آموزش خبر داد. مهدی رنجبر، گفت: همه سالن‌های نمایش، نگارخانه‌ها و سالن‌های سینمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به انجمن‌های هنری استان واگذار شده است و توسط هیئت مدیره انجمن‌ها مدیریت می‌‌شود. 
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هنرآموزان و علاقه مندان به حوزه‌های مختلف هنری مکان‌های آموزش را از فرهنگ و ارشاد اسلامی، استعلام بگیرند. وی با هشدار به خانواده‌ها در انتخاب آموزشگاه‌های هنری، بیان کرد: دور بازرسی و نظارت و ارزشیابی تابستانه آموزشگاه‌های هنری آغاز شده است و با متخلفین حوزه ی آموزش برخورد می‌‌شود. رنجبر افزود: در حال حاضر فضاهای هنری استان و نیز بستر گردهمایی هنرمندان با احداث و بازسازی تالارهای نمایش، نگارخانه ها، سالن‌های سینما و موسیقی آماده است و می‌‌بایست هنرمندان از این فرصت بهره لازم را ببرند. وی با اشاره به راه اندازی و افتتاح تئاتر شهر شیراز با سه سالن استاد لایق، استاد باباملک و ابوریحان، سالن‌های استاد سپاسدار و استاد پورشکیبایی و نیز بازسازی سالن‌های استاد هودی، استاد اولاد و استاد اوجی در بخش نمایش هنرمندان نمایش دیگر دغدغه ای نخواهند داشت و حوزه تجسمی نیز با فعال بودن ۲۴ گالری در سطح استان و افتتاح سالن‌های سینمایی سینما گلستان و شهر آفتاب واقع در مجتمع خلیج فارس بخش عظیمی از مشکلات هنرمندان در حوزه‌های مختلف هنری مرتفع شده است. رنجبر افزود: همه سالن‌های نمایش، نگار خانه‌ها و سالن‌های سینمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به انجمن‌های هنری استان واگذار شده است و توسط هیئت مدیره انجمن‌ها مدیریت می‌‌شود. وی در ادامه با بیان اینکه همه مدرسین آموزشگاه‌های هنری می‌‌بایست مدارک مربیگری داشته باشند افزود: فصل تابستان فرصت مناسبی برای علاقه مندان حوزه‌های مختلف سینمایی، نمایش، موسیقی و تجسمی پیش می‌‌آید تا خود را در ورطه علاقه مندی محک بزنند و یا اینکه برای نخستین بار پا به عرصه هنر بگذارند، این فرصت گاهی تبدیل به یک تهدید برای نوآموزان هنر به ویژه عرصه پرذوق هنر سینما خواهد شد. از این رو، از همه مخاطبان و علاقه مندان به حوزه‌های سینما و بازیگری خواستاریم پیش از هرگونه اقدام جهت شرکت در کارگاه ها، آموزشگاه‌ها و محافل سینمایی، از اداره امور سینمایی و کارشناسان مربوطه استعلام کنند. وی با اعلام رضایت از وضعیت سینماهای استان فارس در حوزه فروش، گفت: سال ۹۶ سالی پر رونق در حوزه افتتاح سینما‌های استان خواهد بود و این روند سینماگران فارس را دلگرم خواهد کرد. معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس افزود: در حوزه برگزاری جشنواره‌های استانی فیلم و فیلمنامه نویسی امسال جشنواره فیلمنامه نویسی ملی بیشاپور را در سه ماهه نخست سال برگزار کردیم و جشنواره‌های فیلم کوتاه شیراز، کل گراش، عکس کرسم اوز، برکه لامرد را به زودی رونمایی پوستر خواهیم کرد. وی در ادامه از وضعیت نامناسب تبلیغات آموزش هنرهای مختلف در فضاهای مجازی گلایه کرد و افزود: هیچ یک از مکان‌های آموزش هنر هفتم به جز آموزشگاه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید این اداره کل نیست و هنرجویان جهت ورود به این اماکن آن را مورد استعلام قرار دهند.
وی همچنین عنوان کرد: حوزه فیلمسازی در استان فارس به ویژه شیراز همیشه مورد استقبال کارگردانان و تهیه کنندگان مطرح سینمای ایران بوده است اما متاسفانه عده ای به دنبال حاشیه‌های فیلمسازی هستند و اینان بزرگ نخواهند شد. 
رنجبر از علاقه مندان در راستای ورود به گروه‌های فیلمسازی نیز خواست تا پیش از هرگونه اقدام از تهیه کننده و کارگردان مجوزهای لازم را درخواست نمایند و جهت انجام هر گونه کاری در حوزه سینما و ساخت فیلم طرف قرارداد خود را مشخص نمایند.
 این مسئول هنری و سینمایی استان با بیان اینکه پشت زیبایی‌های هنر هفتم متاسفانه سوء استفاده هایی نیز می‌‌شود، یادآور شد: باید هنرآموزان و هنرمندان تازه کار با تامل بیشتری به حوزه نامبرده وارد شوند. معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی گروه نوازی استان فارس خبر داد و گفت : طرح برگزاری این جشنواره از طف انجمن به این معاونت تحویل شده و به زودی پس از بررسی و کارشناسی مورد تصویب قرار خواهد گرفت‌. این جشنواره عرصه عرض اندام گروه‌های موسیقی استان خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی