[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

از پرستاران نمونه سپیدان تجلیل شد، روزنامه شیراز نوین

مارگون: به مناسبت گرامی‌داشت میلاد عقیله بنی‌هاشم و بانوی استوار کربلا زینب کبری(س) و روز پرستار، مراسم جشنی در سالن اجتماعات بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شد.
به مناسبت این روز، مراسمی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی انور امام جمعه، جهان‌خواه معاون فرماندار، سخایی معاون شبکه بهداشت و درمان، عابد رئیس بیمارستان امام حسین(ع)، کریمی رییس مرکز بهداشت، مسئولان ادارات و نهادهای دولتی شهرستان و پرسنل پرستاری، مامایی و پاراکلینیکی در سالن اجتماعات بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شد.
در این مراسم، عابد ضمن عرض گرامیداشت میلاد حضرت زینب و روز پرستار و دهه فجر گفت: شاخص امید به زندگی در سال 2016 در ایران برای زنان 76سال و برای مردان 72سال است؛ این درحالی است که در قرن پیش، این رقم به 30سال می‌رسید. این امر نشان از پیشرفت‌های علمی و نقش مؤثر طب مدرن در درمان و پیشگیری از بیماری‌هاست.
رییس بیمارستان امام حسین(ع) ضمن اشاره به روند رو به جلو طرح تحول در نظام سلامت گفت: با اجرای این طرح  در سال‌های اخیر، شاهد پیشرفت و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه درمان بوده‌ایم و امیدواریم با ادامه روند موجود، چالش‌ها و مشکلات این طرح برطرف شود.
در ادامه، مهرناز مصباح مدیر بیمارستان امام حسین(ع) پرستاری را حرفه‌ای مقدس عنوان کرد و افزود: مطابق بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «برای حفظ سلامت در جامعه اهمیت پرستاری در طراز اول قراردارد؛ یعنی اگر بهترین پزشکان و جراحان کار خودشان را با بیمار به بهترین وجه انجام دهند اما از آن بیمار پرستاری نشود، به طور غالب کار آن پزشک یا جراح عالی‌قدر بی‌فایده خواهد بود»، جایگاه پرستار و حرفه پرستاری در تأمین و حفظ سلامت جامعه، جایگاهی ممتاز و طراز اول است و فرهنگ جامعه باید اهمیت کار پرستار و دشواری آن را بشناسد.
فرهاد جهان‌خواه معاون فرماندار، رهبریت و اسلامیت را از مؤلفه‌های برجسته انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: حضور پرشور مردم در صحنه‌های سیاسی، نشان از مردمی بودن انقلاب دارد که جمهوریت نظام را تشکیل می‌دهند.
وی، هدف حرفه پرستاری را خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: پرستاری گذاشتن مرهمی بر دل‌های مجروحان و بیماران است. آنها روح انسان بیمار را جلا می‌بخشند و بخش عمده‌ای از ناراحتی  و آلام بیمار را رفع می‌کنند.
در بخش دیگر از این مراسم، امام جمعه شهرستان به قیاس نقش زنان قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: تنها نقش زن در حکومت طاغوت استفاده ابزاری در زمینه فساد و ابتذال بود؛ در حالی که زنان انقلابی با الگوگیری از بانو زینب کبری(س) دوشادوش مردان و در تمامی عرصه‌های انقلابی حاضر بودند. بعد از انقلاب نیز در عرصه‌های مدیریتی، اجرایی، فنی و سایر حوزه‌ها حضور فعال و گسترده بانوان قابل مشاهده است.
گفتنی است این مراسم با برگزاری مسابقه، برش کیک انقلاب و پرستاری و تقدیر از پرستاران با اهدا لوح یادبود و هدیه به پایان رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی