[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

قدرت عجیب کودک ۹ ساله نابینا، روزنامه شیراز نوین

رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که یک کودک ۹ساله با وجود این که نابیناست، اما با شنیدن قطعات موسیقی به راحتی و کاملاً شبیه به قطعه نواخته شده، پیانو می‌نوازد.
«متیو ویتاکر» که یک کودک ۹ساله و نارس آمریکایی است، در زمان تولد تنها ۵۰۰گرم وزن داشت، به طوری که پزشکان اعلام کردند که شانس زنده ماندن وی تنها ۵۰درصد 
است.
«می ویتاکر» مادر این پسر ۹ساله هم در این باره به روزنامه دیلی میل یادآور شد: متأسفانه به دلیل این که پسرم نارس به دنیا آمد، پزشکان اعلام کردند که در سن خردسالی و کودکی بینایی خود را از دست می دهد و این موضوع صحت داشت.
این زن در ادامه اظهار کرد: با تمام مشکلاتی که دارد به ویژه نابینایی و ضعف جسمانی، اما استعداد عجیبی در به خاطر سپردن قطعات موسیقی در وی وجود دارد. او با شنیدن قطعات آنها را از حفظ کرده و بلافاصله می‌نوازد.
بر اساس گزارش رسانه‌های رسمی آمریکا، این کودک ۹ساله هم‌اکنون هنرآموز کلاس چهارم مدرسه هنرهای «هکن سک» در منطقه «هارلم» نیویورک است و به راحتی می‌تواند پیانو، جاز و ارگ بنوازد. علاوه بر این، «متیوی» ۹ساله خود قطعات موسیقی می‌نویسد و 
می‌نوازد.
«دالیا ساکاس» معلم پیانوی این پسر بچه نیز در این باره خاطر نشان کرد: او در سن پنج سالگی به مدرسه هنرهای «هکن سک» آمد. او جوان‌ترین هنرآموز در طور تاریخ تأسیس این مؤسسه به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی