[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: وجود رسانه‌های آزاد و مستقل مسیر توسعه پایدار را هموار می‌کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در نشست مشترک با اعضای هیئت رئیسه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس سخن می‌گفت، با ابراز خوشحالی از به سرانجام رسیدن تلاش‌های خبرنگاران برای تشکیل این انجمن گفت: امروز تقریباً تمامی اقشار مختلف جامعه برای رسیدن به مطالبات قانونی خود دارای تشکیلاتی صنفی هستند که به نظر می‌رسد انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس می‌تواند خلأ موجود در صنف مربوط به اهالی مطبوعات را پر کند.
وی با تأکید بر مقدس بودن حرفه خبرنگاری بر لزوم تعریف شاخص‌هایی برای ورود افراد به حرفه خبرنگاری، گفت: نباید اینگونه استنباط شود که هرکس از بد حادثه می‌تواند با در دست گرفتن یک قلم و کاغذ خبرنگار محسوب شود.
صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه رازنامه شرط قدرتمند شدن و اثرگذار بودن انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان را اعتماد سازی برای اعضا دانست و افزود: این تشکل باید برای تثبیت خود به عنوان یک انجمن صنفی ضمن تدوین یک برنامه بلندمدت گام‌های اساسی و مهمی در حوزه‌هایی نظیر آموزش و رفاه اعضا 
بردارد.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه پیوند بین رسانه‌ها و توسعه سال‌هاست که به صورت‌های گوناگون مورد بحث نظریه پردازان توسعه قرار گرفته است، به نقش رسانه در توسعه ورزش اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها به‌عنوان بخشی از ساختار نوین جامعه و یکی از دستگاه‌های فراگیر و گسترده در دسترس همگانی، در تمامی کشورها نقش حساس و مهمی را در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... ایفا می‌کنند.
به گفته وی بر همین اساس ورزش نیز برای فراهم سازی زیر بنای توسعه خود نیازمند شرایط لازم برای توسعه ارتباطات خود با 
رسانه‌هاست.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در پایان گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای تحقق اهداف توسعه محور رسانه‌ها درکنار این انجمن خواهد بود.
در ابتدای این نشست علی محمد پشوتن، محمود شبان سروستانی، رضا قادری، منوچهر اسدی پویا، محمدجواد شلتوک کار و زهرا جعفری اعضای هیئت رئیسه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص شکل گیری و برنامه‌های پیش روی این انجمن پرداختند.
گفتنی است در پایان این جلسه نوید عبدالهی به عنوان مسئول کمیته ورزش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی