[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

مدیر کل استاندارد فارس: سیاست دولت، ارتقای کیفیت ساخت‌و‌ساز است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر کل استانداردفارس گفت: سیاست دولت تدبیر و امید، افزایش و ارتقای کیفیت ساخت و ساز در کشور است و بر این مساله تاکید دارد. مرتضی رهنما، روز یکشنبه افزود: البته برای دستیابی به این هدف لازم است که تمام اشخاص و مجموعه‌های مرتبط از جمله مالکان، سازندگان، پیمانکاران، راه و شهرسازی، شهرداری ها، نظام مهندسی و صنعت و معدن و تجارت همکاری کنند. وی ادامه داد: مسیر تولید، توزیع، مصرف و نگهداری مصالح یک مسیر طولانی است و اگر خواستار این هستیم که مصالح استاندارد تولید، توزیع و مصرف شود تمام این مجموعه‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند و هماهنگ عمل کنند. او اظهار کرد: در فارس نیز شورای فنی استان ظرف مدت حدود سه سال گذشته با مشخص کردن وظایف هر یک از دستگاه‌ها و برگزاری جلسات متعدد، این هماهنگی را بین دستگاه‌ها ایجاد کرد. مدیر کل استاندارد فارس افزود: با توجه به این اقدامات و فعالیت ها، هم اینک از نظر تولید و عرضه و مصرف مصالح استاندارد شرایط خوبی نسبت به سه سال گذشته داریم و کیفیت بیش از 50 درصد مصالح ساختمانی استان افزایش داشته است.
 رهنما گفت: البته با توجه به اینکه همواره افراد سودجو و متخلف به دنبال دور زدن قانون و سوء استفاده هستند، مساله نظارت بر تولید، توزیع و مصرف مصالح ساختمانی استاندارد باید همیشه ادامه داشته باشد و در همین زمینه اخیرا در استان تصمیم گرفته شد که تعداد بازدیدهای مشترک بیشتر و برخوردها هم جدی تر شود. وی، ضمن تاکید بر لزوم استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و ساز در استان افزود: امروز در فارس مصالح ساختمانی استاندارد به اندازه کافی وجود دارد و دلیلی ندارد که از مصالح و کالاهای غیر استاندارد استفاده شود. مدیر کل استاندارد فارس ادامه داد: اداره کل استاندارد یک لیست کامل از تمام مصالح استاندارد تهیه کرده و در بین فعالان و دست اندرکاران صنعت ساختمان برای بهره برداری قرار می‌دهد و این لیست ماهانه به روز می‌شود. 
وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز ارائه هرگونه خدمات به تولیدکنندگان مصالح ساختمانی را منوط به دریافت نشان استاندارد از سوی آنها و تولید مصالح استاندارد کرده است. رهنما افزود: اداره کل استاندارد در صورت مشاهده فعالیت واحدهای تولید مصالح غیراستاندارد از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی