[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

معاون بنیاد مسکن کشور در شیراز: ۲ هزار خانوار دارای ۲ معلول و بیشتر در سراسر کشور خانه‌دار شدند، روزنامه شیراز نوین

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ۱۱ هزار خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار خانوار دارای مسکن شده‌اند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، هادی درفشی اظهار داشت: احداث واحدهای مسکونی برای خانواده‌های دارای 2 معلول براساس تفاهم‌نامه میان سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفت که تاکنون 3 هزار و 600 خانواده روستایی دارای 2 معلول در کشور شناسایی شده‌اند. 
وی با بیان اینکه 11 هزار خانواده دارای 2 معلول و بیشتر در کشور وجود دارد که از این تعداد 2 هزار خانوار دارای مسکن شده‌اند، بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده تلاش می‌شود تا سال آینده هیچ خانواده دارای 2 معلول روستایی در کشور بدون مسکن و یا بد مسکن نباشد.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه  افزود: از دیگر اولویت‌های بنیاد مسکن در سال جاری تهیه و اجرای طرح هادی در روستاها ست، تاکنون در بیش از  40 درصد روستاهای کشور طرح هادی اجرا شده و امسال تهیه و اجرای طرح در سایر روستاها در جریان است.
درفشی اضافه کرد : از مجموع 39 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور، تاکنون طرح هادی در بیش از 15 هزار و 800 روستا اجرا شده است.
به گفته معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور سالانه 30 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی روستایی در کشور مورد نیاز است،  3 هزار و 500 کیلومتر از معابر روستایی کشور در 1.5 سال گذشته با بیش از 25 میلیون متر مربع آسفالت و قیر رایگان نوسازی و بهسازی شده است. 
درفشی  توجه خاص به توسعه و عمران روستایی را از رویکردهای مهم دولت دانست و گفت: از جمله اقدمات دولت در این زمینه اختصاص قیر رایگان برای مناطق روستایی، تشکیل معاونت توسعه روستایی در زیرمجموعه معاونت ریاست جمهوری و تشکیل کارگروه توسعه روستایی در استان‌ها بوده است.
وی بر لزوم تامین معیشت در مناطق روستایی تاکید کرد و با تاکید بر تدوین لایحه تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی در مناطق روستایی، گفت: ایمن‌سازی و ساماندهی بافت روستایی و نوسازی سالانه 200 هزار مسکن روستایی، بازنگری طرح‌های هادی گذشته و بهسازی محیط روستایی را از جمله اقدامات در دست انجام بنیاد مسکن در سال جاری است.
درفشی همچنین اجرای طرح‌های بهسازی و مقاوم سازی مناطق روستایی را برگ زرینی در کارنامه بنیاد مسکن دانست و گفت با اشاره به حادثه خیزبودن کشور و وقوع زلزله‌های متعدد در سال‌های مختلف، گفت: با اجرای طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی از سال 84 تاکنون شمار واحدهای مسکونی روستایی مقاوم از هفت به 40 درصد افزایش یافته است. 
وی افزود: بر اساس طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی سالانه باید 200 هزار واحد مسکونی در کشور مقاوم‌سازی شود که از سال 84 تاکنون یک میلیون و 750 هزار واحد انعقاد قرارداد و یک میلیون و 575 هزار واحد مقاوم‌سازی شده است. 
درفشی اظهار داشت: در زمان حاضر مقاوم‌سازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی در دست اجراست و 350 هزار واحد مسکونی نیز در سطح کشور بازسازی شده است. 
معاون بنیاد مسکن کشور افزود: قبل از اجرای طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز با اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی از سال 74 تا 84 تنها 200 هزار واحد مسکونی در کشور بهسازی شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی