[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

بیش از ۵۳ میلیون دلار کالا از گمرک فارس صادر شد، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: مدیر کل گمرک استان فارس گفت: در سه ماه نخست امسال، 54 هزار و 566 تن کالا به ارزش 53میلیون و 555 هزار و 783 دلار از طریق گمرک‌های این استان به خارج از کشور صادر شد.
خداداد رحیمی، افزود: بیشترین حجم کالاهای صادرشده محصولاتی از جمله شیره و عصاره شیرین بیان، رب گوجه فرنگی، لبنیات، دستگاه‌های مبدل حرارتی، سیمان، فرش و سایر کفپوش‌ها از مواد نساجی، دستگاه‌های رادار، آرد گندم، کلیدهای جداکننده مدار، آهن یا فولاد، لوله و مصنوعات پلاستیک و سولفات آمونیوم است.
وی ادامه داد: این کالاها به 43 کشور از جمله آلمان، ترکیه، روسیه، عراق، کره جنوبی، هند، امارات عربی متحده، کویت، افغانستان و قطر صادر شد.
او اظهارداشت: در این مدت رب گوجه فرنگی از لحاظ وزن و ارزش نسبت به مدت مشابه سال 95 به ترتیب 82 و 85درصد افزایش داشته است که کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار استان فارس از جمله دلایل این افزایش است.
رحیمی در مورد میزان واردات کالا به کشور از طریق گمرک‌های فارس هم گفت: در سه ماه نخست امسال، چهار هزار و 808 تن کالا به ارزش 23 میلیون و 401 هزار و 893 دلار از طریق گمرک استان فارس وارد کشور شده است که این میزان واردات در مقایسه با مدت مشابه سال 95 از نظر وزن سه درصد کاهش و از نظر ارزش دلاری 19درصد افزایش داشته است. وی، همچنین با اشاره به تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس نیز گفت: در مدت یاد شده درمجموع 84 هزار و 528 نفر از طریق مرز هوایی این استان به کشور وارد شدند که 71 هزار و 218 نفر از آنها ایرانی و 13 هزار و 310 نفر گردشگر خارجی بودند. او بیان کرد: همچنین در این مدت 84 هزار و 719 نفر مسافر نیز از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شدند که 72 هزار و 957 نفر از آنها ایرانی و 11 هزار و 762 نفر مسافر خارجی بودند.
مدیر کل گمرک فارس اظهارداشت: در مدت مورد اشاره نیز مردم این استان 111 بسته کالاهای هدیه و سوغاتی به ارزش 825 دلار از طریق گمرک امانات پستی این استان دریافت و یک هزار و 95 بسته کالا به ارزش 20 هزار و 69 دلار به خارج ارسال کردند که به لحاظ ارزش، بسته های پستی خروجی 93 درصد افزایش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی