[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: توجه به ورزش بانوان در اولویت برنامه اداره کل ورزش و جوانان است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: برای رونق بخشیدن به فعالیت‌های ورزشی در بین بانوان، توجه به ورزش بانوان در اولویت برنامه اداره کل ورزش و جوانان است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب کلانتری در جلسه مسئولان امور ورزش بانوان ادارات کل ورزش و جوانان استان‌های منطقه 6 کشور با بیان این مطلب بیان کرد: بانوان تقریباً نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند. بنابراین لازم است به منظور ایجاد تحرک و سلامت این بخش از جامعه که تربیت کننده نسل جامعه ما هستند، به آنان توجه ویژه شود.
وی با ابراز خرسندی از برگزاری و تشکیل این جلسه افزود: بسیار خوشحال و خرسندیم که امروز در خدمت مسئولان ورزش بانوان ادارات کل ورزش و جوانان استان‌های منطقه 6 کشور هستیم تا از این طریق و تبادل تجربه و اندیشه‌های خود بتوانیم گام‌های مفید و مؤثری در جهت توسعه ورزش بانوان برداریم.
کامیاب توجه به زیرساخت‌های ورزشی ویژه بانوان را یادآور شد و گفت: بانوان به خاطر محدودیت‌هایی که دارند کمتر می‌توانند همانند آقایان در میادین مختلف برای ورزش کردن حاضر شوند اما می‌توانیم با ایجاد فضاهای ورزشی منحصر به بانوان این محدودیت را کاهش دهیم که ما در سطح استان فارس قدم‌های خوبی برداشته ایم و تلاش کرده ایم که در اکثر شهرستان‌های استان این فضا را ایجاد کنیم و در مرکز استان هم درصددیم تا مجموعه ورزشی حجاب 2 ویژه بانوان را احداث نماییم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس اظهار داشت: در طول مدت 2سال گذشته برای افزایش سرانه ورزش بانوان و گرایش راحت و آسان‌تر این قشر از جامعه به ورزش و فعالیت‌های ورزشی تلاش کرده ایم تمام ورزشگاه‌های استان را به جاده سلامت و ایجاد پیست مجهز کنیم تا بانوان عزیز بتوانند به ورزش کردن بپردازند.
دبیر شورای عالی ورزش استان خاطرنشان کرد: با افتتاح ورزشگاه بزرگ پارس شیراز در تلاشیم تا در این مجموعه بزرگ بزرگ‌ترین جاده سلامت را به طول 4کیلومتر و با یک امکانات ویژه احداث نماییم تا هم آقایان و هم بانوان بتوانند در این فضا به ورزش بپردازند و در آینده نزدیک هم چندین پروژه ورزشی در همین راستا آماده افتتاح داریم که با حضور استاندار محترم استان در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس لزوم ایجاد معاونت بانوان را در ادارات کل استان‌ها ضروری دانست و بیان کرد: به منظور خدمات رسانی به این بخش و کاهش فرآیند‌های ارتباطی لازم است پست معاونت ورزش بانوان در تمامی ادارات کل استان‌ها ایجاد شود و این موضوع بارها در جلسات متعدد در وزارت ورزش و جوانان مطرح و یادآور شده ایم و تا تحقق این موضوع، ما در اداره کل ورزش و جوانان فارس با این نگاه به ورزش بانوان توجه داریم.
کامیاب تلاش و کار در حوزه بانوان را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: کار و تلاش در این حوزه باید قابل لمس و پویا‌تر از گذشته باشد تا شاهد رشد و توسعه ورزش این قشر باشیم؛ چرا که اعتقاد داریم استعداد‌های ورزشی زیادی در این بخش وجود دارد که باید در جای جای استان در جهت استعدادیابی و شناخت ظرفیت‌های بانوان تلاش مضاعف صورت گیرد. در این جلسه همچنین خانم کرملو مدیرکل هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، خانم دستغیب مشاور استاندار در امور خانواده استانداری فارس، به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و سپس خانم قریشی معاون ورزش بانوان فارس و مدیران امور ورزش بانوان استان‌های منطقه 6 کشور موارد و مسائل مرتبط با استان مربوط به خود را مطرح کردند.
گفتنی است گردهمایی و کارگاه آموزشی تحت عنوان پیرامید مسئولان امور ورزش بانوان ادارات کل ورزش و جوانان منطقه 6 کشور شامل استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان با تدریس استاد فرزین فرد از تهران طی یک روز در شیراز برگزار می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی