[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

خوراکی‌هایی که از بیماری کبدی پیگشیری می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

مطالعه جدید آشکار ساخته است شیوه طبیعی می‌تواند از بدن در مقابل بیماری کبدچرب غیرالکلی حفاظت کند. محققان دریافته‌اند که آنتی اکسیدان متداول موسوم به pyrroloquinoline quinine PQQ که در خاک و بسیاری از مواد خوراکی نظیر کیوی و همچنین شیر سینه انسان یافت می‌شود، از موش‌ها در مقابل بیماری کبدی حفاظت می‌کند.
محققان متوجه شدند زمانی که به موش‌های مادر چاق در طول بارداری و شیردهی PQQ داده شد، نوزاد آنها در مقابل ابتلا به علائم کبد چرب مصون بود. محققان موش‌ها را قبل از به دنیا آوردن نوزادشان با رژیم غذایی پرچرب به سبک غرب تغذیه کردند که منجر به تولد نوزادی با احتمال بالای ابتلا به کبد چرب غیرالکلی شد. در طول ۲۰هفته، دانشمندان در آب آشامیدنی هردو گروه آزمایشی PQQ افزودند.
کارن جونشر، سرپرست تیم تحقیق، در این‌باره می‌گوید: «ما دریافتیم نوزادان متولدشده از مادران چاق در طول زندگی‌شان در معرض بیشتر ابتلا به کبدچرب غیرالکلی بودند. در حقیقت، یک سوم کودکان چاق زیر ۱۸سال مبتلا به کبدچرب تشخیص داده نشدند.» وی در ادامه توضیح داد: «ما متوجه شدیم دادن آنتی اکسیدان طبیعی به مادران در طول بارداری و شیردهی، می‌تواند از ابتلای نوزاد به کبدچرب غیرالکلی پیشگیری کند.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی