[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

اخبار کوتاه، روزنامه شیراز نوین

کاروان نخبگان قرآنی شهرستان لامرد به زیارت مشهد مقدس مشرف شدند

 قائم مقام مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله از اعزام 40نفر از نخبگان قرآنی شهرستان لامرد به زیارت مشهد مقدس خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت الاسلام محمد الهیاری با اشاره به اینکه این افراد شامل قاریان و حافظان نخبه و ممتاز کلاس‌های قرآنی ماه مبارک رمضان هستند، اظهار داشت: این افراد در طرح قرآنی «نسیم قرآن در ضیافت رحمان» با کسب نمرات بالا به عنوان ممتازان طرح به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شده اند.
وی افزود: این کاروان قرآنی در مدت 3روز اقامت در مشهد مقدس در کارگاه‌های آموزش تخصصی قرآن کریم که با همکاری آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.
نویسنده کتاب حفظ موضوعی آیه‌های ماندگار تصریح کرد: حافظان خردسال مراکز مهد قرآن و پیش دبستانی ثارالله نیز با حفظ سوره‌های جزء سی‌ام قرآن کریم در آزمون‌های طرح ملی حفظ قرآن شرکت داشته اند.
حجت الاسلام الهیاری با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری اردوهای زیارتی تشویق و ایجاد روحیه و انگیزه انقلابی بین نوجوانان و جوانان نخبه است، خاطرنشان کرد: ممتازان سایر کلاس‌های قرآنی و فرهنگی نیز در قالب کاروان‌های زیارتی و اردو‌های با ارزش‌های انقلاب و اسلام تجدید پیمان خواهند 
کرد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان جهرم خبر داد
اجرای طرح نشاط معنوی با حضور
4 مبلغ غیربومی در بقاع متبرکه جهرم

حجت الاسلام رسول نیک سرشت گفت: طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه و امام زادگان شهرستان جهرم با حضور چهار مبلغ غیربومی اجرا می‌شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خیریه فارس، نیک سرشت عنوان کرد: همزمان با شروع فصل تابستان طرح نشاط معنوی در سطح امام زادگان و بقاع متبرکه شهرستان جهرم برگزار می‌شود. 
وی با اشاره به اینکه در تابستان جاری 10بقعه متبرکه شهرستان جهرم مجری طرح نشاط معنوی می‌باشند، گفت: آستان مقدس امامزادگان حسین(ع)، فضل ابن موسی ابن جعفر(ع)، بی بی دو خواهران(س)، اسد الدهر(ع) و بقعه متبرکه شاه شهیدان مجری طرح نشاط معنوی در ایام تابستان می‌باشند. 
حجت الاسلام نیک سرشت اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح چهار مبلغ غیربومی، کودکان، جوانان و نوجوانان شرکت کننده در این طرح معنوی را آموزش می‌دهند. 
وی با اشاره به اینکه این طرح معنوی از دهم تیر آغاز شده و تا 31مرداد برگزار می‌شود، ابراز کرد: کلاس‌های تفسیر و روخوانی قرآن کریم، ورزشی، هنری و برپایی اردوهای متنوع از جمله آموزش‌هایی است که در بقاع متبرکه با حضور مبلغان برپا می‌شود. 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جهرم در پایان گفت: پاسخگویی به سؤالات مذهبی، شبهات دینی و برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم و دیگر برنامه‌های مذهبی و قرآنی در آستان مقدس امامزاده فضل ابن موسی ابن جعفر(ع)، بی بی دو خواهران(س) و بقعه متبرکه شاه شهیدان از جمله برنامه‌هایی است که با حضور مبلغان غیربومی در این بقاع متبرکه برگزار می‌شود. 
همچنین پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء مبلغان غیربومی پاسخگوی عموم زائران می‌باشند. 

اجرای طرح نشاط معنوی
در 200 بقعه متبرکه استان فارس

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه و امام زادگان استان فارس فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید میثم حسینی با اشاره به آغاز نام نویسی در این طرح گفت: طرح نشاط معنوی همانند سال‌های گذشته در ایام تابستان در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه فارس اجرا می‌شود. 
حجت الاسلام حسینی گفت: طرح نشاط معنوی هرساله در ایام تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می‌شود که امسال نیز از تیر لغایت اواخر مرداد سال جاری در 200بقعه متبرکه استان فارس اجرا می‌شود.
وی اضافه کرد: براساس محتوای آموزشی صادره از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، یکی از منابع درسی و آموزشی طرح نشاط معنوی کتابچه حفظ موضوعی آیات قرآن کریم و حفظ سوره مبارکه واقعه یا طرح (1451) می‌باشد. 
حجت الاسلام حسینی در ادامه به عناوین آموزشی این طرح اشاره کرد و گفت: اجرای طرح مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی، برگزاری کلاس‌های احکام، نماز و تکلیف ویژه نوجوانانی که در سن تکلیف هستند و برنامه انس با قرآن و زیارت امام‌زادگان از جمله مواردی است که در طرح نشاط معنوی اجرا می‌شود. 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در پایان به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: طرح نشاط معنوی به منظور تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های نسل جوان جامعه به حضور فعال در حرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه و شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی از اهداف این طرح می‌باشد. 

وقف جدید با نیت کمک به بیماران خاص

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آباده از ثبت یک مورد وقف جدید در شهرستان آباده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خیریه فارس، مرتضی رنجبر تصریح کرد: خیر نیک اندیشی در شهرستان آباده شش دانگ یک باب مغازه در بهترین نقطه شهرستان، شش دانگ یک منزل مسکونی و سهامی از معدن خاک نسوز را وقف نمود.
وی ادامه داد: ارزش تقریبی این وقف مجموعاً 9میلیارد ریال است که واقف خیراندیش با حضور در اداره اوقاف شهرستان آباده آن را به ثبت رساند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آباده اذعان داشت: نیت این واقف کمک به هزینه دارو و درمان بیماران خاص شهرستان آباده است که موضوع این نیت با توجه به نیازهای روز جامعه در سال جاری اولین مورد در استان فارس بوده است.
رنجبر در پایان با اشاره به اینکه این مورد وقف جدید، سومین وقف صورت پذیرفته در شهرستان آباده است، افزود: احسان و نیکوکاری که مبتنی بر کمک به دیگران است، از برترین فضائل و صفات نیکوی انسانی است که دین اسلام نیز بدان دستور داده است؛ از این رو افراد می‌توانند با وقف اموال خود با توجه به نیازهای روز جامعه برای آخرت توشه‌ای ذخیره کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی