[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

روستای کودین شهرستان مرودشت در مسیر توسعه، روزنامه شیراز نوین

با اجرای ۳هزار و ۵۰۰مترمربع آسفالت معابر در روستای کودین واقع در بخش کامفیروز شهرستان مرودشت این روستا در مسیر توسعه روستایی قرار گرفت و ساکنان آن از خدمات محرومیت زدایی و توسعه بهره مند شدند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت در حاشیه اجرای طرح توسعه معابر در روستای کودین بیان داشت: اجرای این طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده و اعتبارات آن از محل منابع دو درصد نفت و گاز تأمین شده است.
مهندس صف شکن با بیان اینکه مأموریت اصلی بنیاد در محرومیت زدایی و زدودن غبار محرومیت از چهره روستاها و مناطق محروم است، اضافه کرد: عمده روستاهای شهرستان مرودشت از خدمات محرومیت زدایی بنیاد مسکن برخوردار شده اند، توسعه معابر و بهسازی و بازسازی مناطق روستایی و اجرای طرح‌های هادی نمود عینی فعالیت‌های جهادی در روستاهای این شهرستان است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت بر لزوم بهره مندی عادلانه روستاها از خدمات زیربنایی و مواهب توسعه تأکید کرد و گفت: بهره مندی روستاها از امکانات زیربنایی توسعه پایدار آنها را به دنبال دارد و باعث کاهش مهاجرت‌ها و افزایش جمعیت ساکنان در این مناطق می‌شود.
مهندس صف شکن در ادامه روستاها را کانون کار و تلاش و تأمین معیشت دانست و بر لزوم ایجاد اشتغال و تولید در روستاها و ایجاد مهاجرت معکوس تأکید کرد و گفت: اغلب روستاهای شهرستان مرودشت قابلیت توسعه گردشگری روستایی و ایجاد درآمد دارد و لازم است در این زمینه برنامه ریزی‌های توسعه انجام شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت همچنین با ارائه آماری از اجرای طرح‌های توسعه در سال‌های گذشته در این شهرستان بیان داشت: پارسال طرح‌های هادی در 13روستای این شهرستان اجرا شده است. در سال‌های گذشته نیز این طرح‌ها در 261روستا اجرا شده است. همچنین تهیه طرح‌های هادی در این شهرستان روند پایانی خود را می‌گذراند. سال گذشته یک طرح هادی دیگر در این شهرستان تهیه شد و در سال‌های قبل نیز تا پایان سال 95 تهیه طرح‌هایی در 180روستای این شهرستان به سرانجام رسیده 
است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت با بیان اینکه مقاوم سازی و به‌سازی مسکن روستایی یکی از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است، گفت: پارسال 486واحد مسکونی و در سال‌های گذشته تا پایان سال 95 نیز 10هزار و 446واحد مسکونی در این شهرستان طرح‌های به‌سازی و مقاوم سازی را اجرا کرده و از تسهیلات آن بهره مند شده اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی