[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت خارجه: برای هر اقدام آمریکا آمادگی داریم، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: بهرام قاسمی در نشست مطبوعاتی خود آزادسازی موصل را تبریک گفت. سخنگوی وزارت خارجه در این نشست گفت: موفقیت عراق در مبارزه با تروریسم و آزادسازی موصل را تبریک می‌گویم.
در مورد برجام نگرانی نداریم
بهرام قاسمی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در رابطه با صحبت‌های آقای عراقچی مبنی بر اینکه وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به سیاست‌های آمریکا در قبال برجام نگران است، خاطرنشان کرد: از جلسه آقای عراقچی و صحبت‌های ایشان گفتید که من بی اطلاع هستم. بعید می‌دانم که ایشان نگرانی در مورد چیزی داشته باشند.
وی ادامه داد: ما خیلی نگران چیزی نیستیم و در رابطه با برجام قبلاً صحبت کردیم. فکر می‌کنم خیلی جای توضیح نداشته باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: فکر می‌کنم ابعاد برجام و اینکه چه نوع توافقی است بر همه مشخص است. به نظر می‌رسید و امروز هم بیشتر به نظر می‌رسد که آقای ترامپ و هیئت حاکمه ایالات متحده آمریکا نمی‌توانند به تنهایی در نقض برجام و از بین بردن آن تلاش کنند.
وی ادامه داد: اقداماتی که در دوران هفته‌های اخیر اتفاق افتاده همین را نشان می‌دهد و به همین دلیل به جای برخورد با برجام آمریکا اقدامات سیاسی، روانی و اقتصادی خود را که اقدامات منفی و ضد ایرانی هستند را در لوایح دیگر متمرکز کرده است.
قاسمی ادامه داد: اقدامات دیگری هم در حال پیگیری است و علاقه‌مند هستند که از این طریق آثار مثبت برجام را خنثی کنند، چه از نظر مباحث تحریمی که مطرح می‌کنند و چه از نظر آثار روانی که می‌تواند بر مؤسسات مالی و بنگاه‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری جهان بگذارد. آنها می‌خواهند از این طریق آثار مثبت و ثمربخشی که می‌توانست برجام در حوزه اقتصادی برای ایران داشته باشد را کمرنگ یا بی اثر کنند.
برای برخورد با هرگونه اقدام ناپسند و نابجای آمریکا آماده‌ایم
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: در حوادث هفته‌های گذشته و اتفاقاتی که رخ داده ‌است، علائم جدی و مثبتی وجود دارد که باید با تأمل بیشتری با آن برخورد کرد و در رابطه با قضاوت در مورد آینده با صبر برخورد کرد و دید که آمریکا از چه روش‌ها و سیاست‌هایی پیروی خواهد کرد. ما منتظر خواهیم ماند و قطعاً همانطور که قبلاً هم گفته شده است برای هرگونه اقدامی آمادگی لازم را داریم. خوشبختانه کشور امروز بیش از گذشته و سالیان قبل در حوزه‌های مختلف آمادگی لازم را برای برخورد با هرگونه اقدام ناپسند و نابجا خواهد داشت.
تیم‌های مقدماتی برای برگزاری حج به عربستان اعزام شده‌اند
سخنگوی وزارت خارجه در موزد اعزام تیم کنسولی ایران به عربستان در ایام حج گفت: در این ارتباط تیم‌های مقدماتی اعزام شده‌اند. 10نفر از همنکاران ما برای ارائه خدمات به حجاج ایرانی در ایام حج در نقاط مختلف عربستان حضور خواهند داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی