[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

کنگره آمریکا قانون نظارت بر برنامه موشکی ایران را تا سال ۲۰۲۲ تمدید می‌کند، روزنامه شیراز نوین

میزان: یک رسانه آمریکایی نوشته است که طبق قانون کنگره رئیس‌جمهور آمریکا موظف است ظرف 48ساعت آزمایش موشکی ایران را به نمایندگان کنگره اطلاع دهد.
نمایندگان دمکرات کنگره آمریکا خواستار تمدید قانون گزارش‌دهی رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره درباره برنامه موشکی ایران شدند. آنگونه که پایگاه «واشنگتن‌اگزمینر» گزارش داده، طبق این طرح دونالد ترامپ طی شش‌ماه گذشته ملزم بوده که هر زمانی که ایران آزمایش موشک بالستیک انجام دهد، ظرف 48ساعت به نمایندگان کنگره اطلاع دهد.
بنا به این گزارش اگرچه این قانون الزام رئیس‌جمهور به گزارشی‌دهی درباره برنامه موشکی ایران تا سال 2019 اعتبار دارد، با این حال نمایندگان دمکرات کنگره به تازگی با ارائه طرحی خواستار تمدید این قانون تا سه سال دیگر شده‌اند. «روبن کیهون» و «سِت مولتون» از نمایندگان دمکرات با ارائه این طرح خواستار تمدید این قانون تا سال 2022 شده‌‍‎اند؛ اعضای دو جزب جمهوری‌خواه و دمکرات کنگره اعتقاد دارند که آزمایش موشکی ایران به احتمال زیاد نقض مفاد توافق هسته‌ای با این کشور باشد.
«واشنگتن‌اگزمینر» تمدید این قانون از سوی دمکرات‎های کنگره را نشانه این می‌داند که حتی دمکرات‎ها نیز همانند دونالد ترامپ نگران آزمایش‌های موشکی ایران هستند.
«روبن کیهون» با بیان اینکه ما خواستار روشن‌شدن این مسئله هستیم که آیا آزمایش‎های موشکی ایران نقض برجام هست یا نه، مدعی شد: با وجود اینکه کنگره و دولت آمریکا و همچنین شورای امنیت سازمان ملل آزمایش‎های موشکی ایران را محکوم کرده‌‍‎اند، ایران همچنان در پی توسعه برنامه موشک بالستیک خود است.
وی همچنین افزود: توسعه برنامه موشکی ایران امنیت ملی آمریکا و همچنین امنیت یکی از نزدیک‌ترین متحدان ما در منطقه یعنی اسرائیل را تهدید می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی