[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۰۳
  • دوره جدید

ذرت بوداده با بدن شما چه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

یک متخصص تغذیه توضیحاتی را در خصوص ضرر و زیان‌های سه ماده غذایی روغن پالم، سیب‌زمینی‌های سبز و ذرت بو داده ارائه داد.
دکتر احتشامی، متخصص تغذیه گفت: در خصوص غذاهایی که سلامت انسان‌ها را در معرض خطر قرار می‌‌دهد گفت: روغن پالم، سیب‌زمینی‌های سبز و ذرت بوداده می‌تواند برای شما بیماری‌های خطرناکی را رقم بزند. از خوردن اینها بپرهیزید.
روغن پالم
شاید روغن پالم را به صورت خام در هیچ کجا مشاهده نکنید، اما این روغن خطرناک در بسیاری از خوراکی‌ها مثل کره‌های گیاهی، سوپ‌های آماده، روغن‌های پخت و پز، شیرینی‌ها، کیک‌ها و حتی در شکلات‌های نوتلا وجود دارد. این روغن دارای مقادیر زیادی چربی اشباع نشده است که برای سلامتی واقعاً مضر هستند. جالب است بدانید که این روغن علاوه بر انسان‌ها، به حیوانات و محیط زیست نیز آسیب‌های زیادی وارد کرده است. برای تولید این روغن به فضای زیادی نیاز است که این فضا عموماً از تخریب جنگل‌ها به دست می‌آید، به دلیل قطع درختان و کاشت درختان مخصوص برای ساخت روغن پالم حیوانات زیادی مثل اورانگوتان‌ها و ببر سوماترایی در خطر انقراض قرار گرفته‌اند.
سیب‌زمینی‌های سبز
معمولاًَ خوردن سیب‌زمینی مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند، اما بهتر است هنگامی که این سیب‌زمینی‌ها سبز رنگ می‌شوند آنها را دور بیاندازید. سیب‌زمینی‌ها نیز گلیکو آلکالوئید به نام سولانین تولید می‌کنند که ترکیبی سمی برای انسان‌ها و حیوانات است. در سال 1899 پنجاه و شش سرباز آلمانی پس از خوردن سیب‌زمینی‌های سبز دچار عوارض ناشی از مسمومیت توسط سولانین مثل اسهال حاد، سردرد شدید، رفتن به کما و حتی مرگ شدند. یک فرد بالغ با خوردن 450گرم سیب‌زمینی سبز دچار مسمویت شدید سولانین خواهد شد.
ذرت بوداده (پاپ کورن) که در مایکروویو درست شده
ذرت بوداده حاوی پرفلوئورواکتانوئیک اسید است که ماده‌ای سرطان‌زا محسوب می‌شود. تحقیقات دیگری نیز انجام شده که نشان می‌دهد پاپ‌کورنی که مایکروفر درست می‌شود خاصیت سرطان‌زایی دارد. برخی از تولید کنندگان برای تهیه این پاپ کورن‌ها از ماده‌ای شیمیایی به نام دیاستیل استفاده می‌کنند که باعث ابتلای کارکنان این کارخانه‌ها به بیماری موسوم به «ریه کارگران پاپ کورن سازی» شده است. نتایج این تحقیقات باعث کاهش مصرف این دست از پاپ کورن‌های مایکروفری شده است. پیشنهاد می‌کنیم شما نیز برای سلامتی بیشتر دانه‌های ذرت را خودتان در ماهیتابه تفت داده و به ذرت بوداده تبدیل کنید!

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی