[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

نماینده فسا‌: سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور، نیازمند حمایت‌اند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت از سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور حمایت نمی کند، گفت: دستگاه‌های متولی صادرات بسیار ضعیف عمل می‌کنند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره حضور ایران در بازارهای کشورهای همسایه افزود: یکی از بازارهای اقتصادی هدف ما، کشورهای همسایه و مسلمان که با آنها فرهنگ و زبان مشترک داریم، است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت نمی تواند از حضور کارآفرینان ما در کشورهای همسایه حمایت کند، اظهار داشت: در عین حال هماهنگی‌های بین‌بخشی دستگاه‌های داخلی بسیار ضعیف است که به نظر می‌رسد ریاست جمهوری باید سیستمی را برای هماهنگی بین وزارتخانه‌های خارجه، صنعت و معدن و تجارت، نفت و اقتصادی ایجاد کند.
وی تصریح کرد: این کمیته یا کارگروه باید بتوانند اطلاعاتی درباره بازاریابی و اطلاعات اقتصادی مقاصد سرمایه گذاری را به وزارتخانه‌های مربوطه ارایه دهد و در عین حال بتواند حمایت‌های حقوقی و کنسولی داشته باشد.
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی با یادآوری این مطلب که بسیاری از تجار ما در کشورهای دیگر گرفتار شدند و مشکلات حقوقی پیدا کرده اند، خاطر نشان کرد: ایجاد این مشکلات به دلیل عدم اطلاع بازرگانان ما از مسایل حقوقی است و لذا بازارهایی که پیش بینی می‌شد بعد از یک سری وقایع سیاسی برای ما سودآور باشد، متاسفانه به دست رقبا افتاده است.
وی با اشاره به اینکه در عراق، ترکیه از ایران فعال‌تر است، اظهار داشت: متاسفانه می‌توانستیم به دلیل نزدیکی مسافت و فرهنگ مشترک حضور بیشتری در این کشور داشته و در این کشورها پر رنگ تر باشیم، اما مانند تاخیر کشتیرانی کشورمان برای ارسال محصولات به قطر، این کشور از طریق آسمان از کشورهایی به جز ایران مواد مورد نیاز خود را وارد می‌کند.
جمالی نوبندگانی با بیان اینکه باید درباره علایق کشورهای هدف نیز اطلاعات کسب کنیم، تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما داد و ستد بسیار سنتی باقی مانده است، اما در دنیای امروز رقابت بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: بنابراین تشکیل یک ستاد هماهنگ کننده واقعی بین دستگاه‌های ذیربط برای صادرات بسیار لازم و مهم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی