[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

سیم‌کارت ثبت نام شده فعال نباشد اپراتور می‌تواند آن را سلب امتیاز کند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران - رگولاتوری - گفت: اپراتورهای تلفن همراه طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات می‌توانند بعد از دادن چند بار اخطار به مشترکانی که سیم کارت ثبت شده غیرفعال دارند نسبت به سلب امتیاز خط مذکور اقدام کنند.
جهانگیر اسدی روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا اپراتورهای تلفن همراه می توانند امتیاز سیم کارتی که مشترک بنا به دلایلی آن را فعال نکرده و یا تنها از داده آن استفاده می کند سلب کند افزود: سیم کارت به نوعی جزو سرمایه‌های کشور به حساب می آید؛ بنابراین بلوکه کردن آنها چندان مطلوب نیست.
مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات ادامه داد: استفاده نکردن و بلوکه کردن سیم کارت از طرف دیگر سبب می شود اپراتورها برای در اختیار قرار دادن سیم کارت به افرادی که نیازمند هستند با مشکل مواجه شوند.
اسدی به همه خریداران سیم کارت در همه اپراتورها توصیه کرد: سیم کارتی که که خریداری کرده و آن را به نام خود ثبت کرده اند مورد استفاده قرار دهند و اگر نیاز ندارند از خرید چندین سیم کارت پرهیز کنند.
به گفته وی، اپراتورهای تلفن همراه پس از دادن اخطار به مشترکانی که سیم کارت خود را استفاده نمی کنند و اختصاص بازه زمانی می توانند برای سلب امتیاز سیم کارت اقدام کنند.
تازه ترین گزارش دفتربررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می دهد 71میلیون و 412هزار و 484سیم‌کارت غیر فعال از همه اپراتورهای کشور اکنون در دست جمعیت 79میلیون و 926هزار و 270نفری ایران است.
براساس این گزارش تعداد 82میلیون و 986هزار و 304خط از مجموع بیش از 154میلیون سیم کارت واگذار شده تا پایان پارسال در کشور فعال بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی