[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

در همایش ملی کامپیوتر و فناوری واحد سپیدان مطرح شد امروز بشر برای هیچ می‌جنگد، روزنامه شیراز نوین

آنا: علی همتی، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در نخستین همایش ملی کامپیوتر و فناوری که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان برگزار شد، گفت: امروز ما در دوران انفجار اطلاعات قرار گرفته‌ایم و نمی‌توان از این دوران به عقب برگشت. با توجه به امکانات کنونی و عصر ارتباطات فاصله‌ها کم شده است؛ اما در کنار کم شدن فاصله هزینه‌هایی سنگین را پرداخت می‌‌کنیم، آن هم فاصله گرفتن از خودمان است.
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با توجه با امکانات امروز اگر انسان بخواهد بدون اینها به زندگی ادامه بدهد، می‌شود اما بسیار مشکل خواهد بود و برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود باید برای رسیدن به مقصود از امکانات موجود در کنار زندگی به نفع خودش استفاده کند تا در این راه موفق شود. همتی ادامه داد: اختراعات دست بشر فاصله‌ها را کم کرده است؛ هرچند به تعبیر دیگر می‌توان گفت فاصله‌ها زیاد شده است و علی رغم کمی فاصله در مقوله علم و اختراع و زمان و مکان، انسان‌ها و مهر و محبت و عاطفه‌ها در این عصر تکنولوژی و ارتباطات دارند از هم دور و دورتر می‌شوند و این به نفع بشر نیست.
وی افزود: متأسفانه با وجود این همه امکانات و پیشرفت‌ها در زمینه علم و تکنولوژی، بازگشت به عقب و زندگی بدون فناوری امکان‌پذیر نخواهد بود و انسان در این دریای بیکران انفجار اطلاعات بدون داشتن دانش لازم نابود خواهد شد و در این راه توان رسیدن به مسیر اصلی و مقصد نهایی را نخواهد داشت. این مقام مسئول با توجه به تولید علم به دست بشر افزود: متأسفانه ما انسان‌ها برای امتحان علم و دستاوردهای خود، همنوعانمان را مورد آزمایش قرار می‌دهیم و در این راه برای رسیدن به خواسته‌هایمان دست به هر کاری می‌زنیم. امروز بشر برای هیچ می‌جنگد و برای رسیدن به خواسته‌های پوچ خود و فناوری‌های جدید، از انسانیت دور می‌شود.
مهدی شیخ موحد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان هم با تشکر از عوامل اجرایی و علمی و شرکت کنندگان در این همایش گفت: ذات علم کشف حقیقت است و هیچ کس در این اصل تردید ندارد؛ چرا علم حجاب اکبر می‌شود؟ علمی که وجودش پیداشدن و نمود حقیقت است. علمی که در آیات و روایات به فراگرفتن آن توصیه شده و به نوعی فریضه قلمداد می‌‌شود، چرا فراگرفتن علم در همه ادیان بدون محدودیت مورد قبول واقع شده است. وی ادامه داد: ذات علم حقیقت است و نتیجه آن خشوع است. اگر نتیجه علم به بار ننشیند علم حجاب اکبر می‌شود. اگر فقط با علم به کشف حقیقت دست پیدا کنیم این می‌شود حجاب اکبر. نتیجه علم باید خشوع و خضوع صاحب علم باشد. اگر به علمی دسترسی پیدا کردیم و ماحصل آن این بود که بشر چیزی نمی‌داند این نتیجه علم می‌شود. در ادامه، دانشجویان شرکت کننده در این همایش مقالات خود را ارائه کردند و با نظر هیئت داوران محمدرضا بهمنی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و زهرا روزبخش از دانشگاه دولتی جهرم به عنوان برگزیدگان این همایش انتخاب شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی