[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

بررسی بازیکنان جدید فجر سپاسی -قسمت سوم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- پویا کیخا
فجر سپاسی در فصل نقل و انتقالات به موقع کارش را آغاز کرد تا خیلی سریع بار خود را برای لیگ آینده ببندد و از کورس رقابت برای صعود به لیگ برتر عقب نماند. سرگذشت فجر در لیگ گذشته منجر به واکنش مثبت مدیران فجر شده تا دیگر دست‌های هواداران شیرازی در پایان فصل به سمت آسمان دراز نباشد. چند تن از بهترین سربازان فجر سپاسی با پایان یافتن دوران خدمت از فجر جدا شده و به تیم‌های سابق خود بازگشتند یا راهی باشگاه‌های لیگ برتری شدند. مدیران فجر نیز برای جبران این کمبود تلاش کردند جای خالی آن‌ها را با سربازان مستعد و سایر خریدها پر کنند. 
هفته قبل در دو شماره بازیکنان تازه وارد فجر را خدمت مخاطبان عزیز معرفی کردیم. اکنون قصد داریم 3نفر دیگر از تازه واردان فجر را به شما معرفی کنیم. 
سروش سعیدی: مدافع راست مستحکم فولاد که پیش‌تر نیز در فصل 94-95 به عنوان سرباز در فجر حضور داشته است. سعیدی در فصلی که زردپوشان شیرازی در آستانه صعود به لیگ برتر بودند، از بهترین یاران فجر محسوب می‌شد و در نظرسنجی سایت‌های معتبر به عنوان کاندیدای بهترین مدافع راست قرار می‌گرفت. سعیدی 26ساله در بازگشت مجدد به فجر قصد دارد با فراموش کردن خاطرات بد دور دوم حضورش در فولاد، این بار با فجر دوباره به لیگ برتر بازگردد. نقطه قوت سروش مهارت در کارهای دفاعی و نقطه ضعف او سانترکردن است. 
سیدجلال عبدی: عبدی نیز به مانند سعیدی در سمت راست خط دفاعی توپ می‌زند. بدون تردید این مدافع ساروی یکی از مطرح‌ترین بازیکنانی است که فجر در چند سال اخیر جذب کرده است تا برای این باشگاه به میدان برود. عبدی 24ساله نقش مؤثری که در قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم داشت، نام خود را سر زبان‌ها انداخت اما در لیگ شانزدهم نه در استقلال خوزستان و نه نیم فصل دوم در سپاهان نتوانست درخشش گذشته اش را تکرار کند تا به ناچار در لیگ هفدهم به عنوان سرباز راه شیراز را در پیش گیرد. او توانایی بازی در همه نقاط خط دفاعی را داراست و به نوعی آچار فرانسه خط دفاعی هر تیمی به حساب می‌آید. هرگز نمایشی بازی نمی‌کند، در دفاع و حمله بازیکن کارآمدی است و سانترهای خطرناکی نیز روی دروازه حریف انجام می‌دهد.
میلاد امیری: بازیکن 25ساله سابق گل‌گهر سیرجان و ذوب آهن اصفهان که به اندازه دو نفر دیگر شناخته شده نیست. او فصل پیش چندان توسط سرمربی گل گهر به کار گرفته نشد و حتی در نیم فصل نیز زمزمه‌های خروجش از گل گهر به گوش می‌خورد. امیری به فجر آمده تا با پاس‌های خوب خود مهاجمان این تیم را تغذیه کند و مشکل بازی‌سازی شاگردان کلانتری را برطرف سازد.
در لیست ورودی‌های فجر نام دو مدافع راست خوب به چشم می‌خورد؛ سروش سعیدی و جلال عبدی. دو مدافع راست نسبتاً جوان که پیش‌تر سابقه درخشش در لیگ برتر را هم داشته اند اما گردش روزگار آن‌ها در فصل آینده به لیگ یک و شهر شیراز و فجر سپاسی آورده. این دو بازیکن هر دو در باشگاه‌های خوزستانی مطرح شده و سابقه قهرمانی در لیگ برتر با فولاد و استقلال خوزستان را در کارنامه دارند. سبک بازی آن‌ها نیز بی شباهت با یکدیگر نیست و تقریباً نقاط قوت و نقاط ضعف مشابهی دارند. حضور هریک از این دو بازیکن سبب تلاش بیشتر دیگری برای حضور در ترکیب و همچنین بازدهی بیشتر در هنگام حضور در ترکیب اصلی خواهد بود تا خیال کلانتری بابت مدافع راست در تیمش راحت باشد و این پست به یکی از نقاط قوت فجر برای ورود به لیگ هجدهم تبدیل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی