[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

دبیر پایتخت جوانان جهان اسلام: اندیشه‌های ملاصدرا به نسل جوان معرفی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: دبیر رویداد فرهنگی بین المللی «شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام» گفت: نشست متفکران مسلمان آینده با عنوان «در پرتو ملاصدرا» سی ام تیر جاری در شیراز آغاز به کار می کند؛ نشستی که بهترین فرصت برای معرفی اندیشه های بزرگ این فیلسوف شهیر ایرانی به مسلمانان به ویژه نسل جوان تلقی می شود.
حیدرعلی کامیاب کلانتری روز جمعه بیان کرد: این نشست سومین برنامه ای است که بنا بر پروتکل مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی در مدت پایتختی شیراز در سال 2017 میلادی به اجرا گذاشته می شود و به مدت سه روز تا اول مرداد ادامه خواهد داشت. 
وی بیان کرد: این نشست در 2بخش با عنوان «بازاندیشی جهان مسلمان، چالش ها و فرصت های پیش رو» و «معنای تفکر ملاصدرا برای زمانه ما» برگزار می شود که در آن اندیشمندان، صاحب نظران و متفکران داخلی و خارجی نظرات خود را مطرح می کنند. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: برگزاری این نشست از چند جهت برای ما اهمیت دارد؛ اینکه این نخستین بار است که شهر شیراز این نشست را که مربوط به یکی از اساتید برجسته مذهبی این شهر است، برگزار می کند و باید در حد نام این فیلسوف شهیر برگزار کنیم. 
وی اضافه کرد : اقدامات بسیار خوبی با همکاری دانشگاه شیراز برای برگزاری این نشست صورت گرفته تا شأن و جایگاه «صدرالدین محمد شیرازی معروف به ملاصدرا» را در جهان حفظ کنیم. 
کامیلاب کلانتری بیان کرد: حق نسل جدید است تا با افکار و اندیشه های ارزشمند ملاصدرا آشنا شود و این موضوع از اهداف برپایی این نشست است. 
دبیر پایتخت جوانان جهان اسلام با اشاره به همکاری رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری اسلامی، استانداری فارس، دانشگاه شیراز و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از برگزاری رویدادهای پایتختی شیراز برای جوانان جهان اسلام، این همکاری ها را درخور قدردانی توصیف کرد. 
به گفته وی، نشست متفکران مسلمان آینده «در پرتو ملاصدرا» سی ام تیر در سالن همایش هتل شیراز آغاز می شود و تا یکم مرداد ادامه دارد. 
صدرالدین محمد بن ابراهیم شیرازی فیلسوف، عارف و مفسر شیعی است که به ملاصدرا، صدرالحکما و صدر المتألهین معروف است. ملاصدرا بنیانگذار مکتب فلسفی حکمت متعالیه به عنوان سومین مکتب مهم فلسفی در جهان اسلام است. 
پانزدهم مهر سال 95 در نشست نهایی سومین اجلاس وزرای کشورهای جهان اسلام که در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، شهر شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال 2017 معرفی شد. 
پرچم پایتختی جوانان جهان اسلام شانزدهم بهمن سال 95 در آیین ویژه ای در مقابل آرامگاه حافظ در شیراز برافراشته شد. 
شهر شیراز در مدت زمان یک سال پایتختی با کشورهای اسلامی در زمینه فرهنگی، هنری، ورزشی، مسابقات قرائت قرآن و... در ارتباط خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی