[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

اجرای کامل شبکه دولت در فارس خداحافظی با نامه‌نگاری‌های کاغذی ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری فارس گفت: با اجرای کامل شبکه دولت در فارس، ظرف یک ماه آینده روش سنتی و مکاتبات کاغذی از ادارات، سازمان‌ها و نهادهای این استان حذف و تمام مکاتبات از طریق شبکه دولت انجام خواهد شد.
مهرداد سهرابی روز جمعه افزود: این اقدام در جهت توسعه دولت الکترونیک و بر اساس بخشنامه ریاست جمهوری انجام می‌شود و تمامی اداره ها، سازمان‌ها و نهادهای عمومی و دولتی ملزم به برقراری ارتباط با شبکه دولت و ارسال مکاتبات بین سازمانی از طریق این شبکه هستند. 
وی ادامه داد: آنچه که ما در استان دنبال می‌کنیم این است که امکان برقراری ارتباط 2 هزار نقطه حتی تا سطح دهیاری‌ها با شبکه دولت را فراهم کنیم که به همین منظور توافقنامه ای را با مدیریت منطقه فارس شرکت مخابرات ایران به امضاء رسانده ایم تا با فراهم کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم، امکان اتصال تمام دستگاه‌های واجد شرایط به شبکه دولت و دسترسی به سرویس‌های متنوع این شبکه را فراهم شود. سهرابی تصریح کرد: در همین رابطه اطلاع رسانی و مکاتبات لازم با مدیران و روسای تمام دستگاه‌های اجرایی شامل ادارات کل، سازمان ها، نهادها، شرکت ها، موسسه‌ها و بانک‌های دولتی و نهادهای عمومی انجام گرفته و تاکید شده است که به سرعت نسبت به تشکیل پرونده اتصال به شبکه دولت اقدام کنند. 
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری فارس اضافه کرد: از آنجا که مکاتبه از طریق شبکه دولت، هم به صرفه جویی در مصرف کاغذ و هم کاهش هزینه و زمان کمک بسیاری می‌کند، لذا به دستگاه‌های اجرایی مهلت داده شده که روزهای آینده نسبت به اتصال به شبکه دولت اقدام کنند چرا که ازین پس به نامه‌ها و مکاتبات دستی به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد و دستگاه‌ها باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نامه‌های خود را با صرف هزینه به شکل الکترونیک ارسال کنند. سهرابی افزود: اسامی دستگاه‌ها و سازمان هایی که در این زمینه کوتاهی کرده اند نیز به دفتر بازرسی استانداری ارسال می‌شود تا علت بی‌توجهی و کوتاهی آنها در این زمینه بررسی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی