[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

علی جنتی: در انتخابات اخلاق قربانی سیاست شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری رای مردم به فرد نبود بلکه به تفکر و اندیشه بود.
علی جنتی پنجشنبه شب در همایش تجلیل از فعالان حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی در انتخابات ریاست جمهوری در مشهد افزود: جبهه حامی دکتر روحانی طرفدار آزادی‌های سیاسی و بیان، اقتصاد آزاد و تعامل با جهان بود و جریان حامی رقیب نیز به دنبال محدود کردن آزادی‌های فرهنگی و اقتصادی، حامی اقتصاد دولتی و محدود کردن رابطه کشور با دنیا بود.
وی با بیان اینکه علت پیروزی ما در انتخابات این بود که همه در کنار هم ایستادیم، اظهار کرد: اینک جریان های سیاسی حامی دولت دوازدهم نباید به دنبال سهم‌خواهی باشند. در غیر این صورت در انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری بازنده خواهیم شد. وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش مخالفان دولت برای مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی و اظهار نظر برخی در استان‌ها نسبت به موسیقی گفت: برخی می‌گویند اگر کسی موسیقی می‌خواهد از شهر بیرون برود اما برخی دیگر می‌گویند بگذارید مردم خودشان فکر کنند و دکتر روحانی نماد این تفکر است که با اقبال مردم مواجه شد. جنتی در ارتباط با سند 2030 نیز افزود: ترجمه این سند موجود است و تنها یک نکته مربوط به برابری جنسیتی وجود دارد که ما با تحفظ به صورت رسمی نظر خود را در این زمینه اعلام کردیم اما ببینید چه حاشیه‌هایی برای این مساله درست کردند، گفتند اگر روحانی سرکار بیاید می‌خواهد همجنس بازی را در کشور توسعه دهد لذا باید گفت در این دوره از انتخابات، اخلاق قربانی سیاست شد. وی اظهار کرد: روحانی امروز رئیس جمهور همه ملت ایران است و کسانی که رای نیاوردند هم باید به رای اکثریت تن دهند و هدف اصلی همه باید توسعه کشور و منافع ملی باشد.
جنتی گفت: پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد در کنار دیگر پیروزی‌های جریان حامی دولت، فتح الفتوح بود اما با توجه به یک دست شدن نیروها باید مراقب بود، اختلاف ایجاد نشود. 
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در دولت آقای احمدی نژاد 890 هزار نفر معادل حدود یک سوم نیروهای دولت، استخدام جدید صورت گرفت که بسیاری فاقد شایستگی بود و برخی فقط در ستادهای انتخاباتی وی فعالیت یا حضور داشتند. وی اظهار کرد: نهاد ریاست جمهوری در پایان کار دولت آقای خاتمی 700نیرو داشت اما این تعداد در پایان دولت احمدی نژاد به سه هزار و 700 نفر رسید.وی گفت: در این شرایط بود که دولت یازدهم بکارگیری نیروی جدید را ممنوع کرد اما انتظار از دکتر روحانی این است که در دولت جدید کار متفاوت باشد. جنتی اولویت اصلی دولت دوازدهم را اشتغال، رونق اقتصادی و مقابله با نابسامانی‌های اجتماعی حاصل از این مشکلات عنوان کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی