[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

محمدرضا روحانی: کاش منتقدان سینما سری به یک استودیوی انیمیشن می‌زدند، روزنامه شیراز نوین


مهر: محمدرضا روحانی منتقد و نویسنده سینمای انیمیشن با اشاره به سختی‌های ساخت فیلم انیمیشن اظهار کرد که ‌ای کاش منتقدان سینمای زنده سری به یک استودیوی انیمیشن می‌زدند.
محمدرضا روحانی منتقد و نویسنده سینمای انیمیشن درباره فیلم انیمیشن «رهایی از بهشت»، تنها فیلم انیمیشن حاضر در جشنواره فجر گفت:سینمای دفاع مقدس مهمترین ژانری است که پس از انقلاب شکل گرفته و به بلوغ رسیده است. سیاست‌های فرهنگی و اعمال آن با یک هیئت انتخاب شکل نمی‌گیرد. سیاست فرهنگی با کات اعلام نمی‌شود. سیاست‌های فرهنگی همچون یک دیزالو نرم عمل می‌کند. این فیلم آغازی برای پرداخت به دفاع مقدس در سینمای انیمیشن 
است.
نویسنده کتاب «ابراهیم حاتمی کیا، فیلمساز مؤلف» ادامه داد: اسکویی و آسودگان (فیلمنامه نویس اثر) در «رهایی از بهشت» با نگاهی تازه و متناسب با دنیای افسانه‌ها در انیمیشن، سراغ چمران رفته اند. طی این اثر قرار است فیلمسازی مرور سینمای شخصی خودش را بارور کند، بسازد و تجربه کند. او می‌تواند زمینه ساز تحول و تکامل در این ژانر در سینمای انیمیشن باشد. وی که برنده جوایز بهترین فیلمنامه برای «ژنرال و بادبادک» و «ضد نور» از جشنواره پویانمایی تهران است، گفت: فکر کنید که می‌خواهید ۱۰فیلم زنده بسازید و در ابتدای راهی نو و تکنیکی نو قرار دارید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی