[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

دیدگاه، روزنامه شیراز نوین

 مدیران، مربیان و... باشگاه‌ها دو رو و دو رنگ نباشند، بهتر است
قسمت دوم

شیرازنوین- محمد شفيعي

رئیس کانون مربیان فوتبال فارس

نشستی جلوی تلویزیون داری به عنوان مربی یه مسابقه رو با دقت آنالیز می‌کنی و کارشناس برنامه کسی رو آوردن که تو اون باشگاه در رده‌های پایه کار می‌کنه و مدام از اون تیم تعریف می‌کنه با اینکه اون تیم داره بد بازی می‌کنه و شما هم داری می‌بینی که اون تیم در ساختار دفاعی و انتقال توپ از دفاع به حمله با مشکل روبه‌رو هست. اما اون کارشناس چون تو اون باشگاه کار می‌کنه مجبوره که حقایق رو نگه و مدام از مدیریت باشگاه و سرمربی تیم حمایت کنه. آخه اگه این کارو نکنه اخراجش می‌کنن و شما هم که پستی نداری که بترسی و داری مدام انتقاد می‌کنی، اما دست تقدیر باعث می‌شه شما با یه تیمی قرارداد ببندی حالا چه کمک مربی تیم بزرگسال بشی چه تو تیم‌های پایه کار کنی. حالا ما دومی رو در نظر می‌گیریم و روز بازی تیم شما با تیم استقلال دعوت شدی به تلویزیون به عنوان کارشناس و بازی داره طوری پیش میره که تیم شما داره بد بازی می‌کنه و دو گل هم خورده و شما به جای اینکه از سرمربی تیمت و بازیکن‌ها ایراد بگیری و حتی مدیریت تیم، میای از داوری و زمین مسابقه و... فلان ایراد می‌گیری و می‌بینی تیمت داره تو دفاع بد کار می‌کنه و اصول دفاعی رو رعایت نمی‌کنه و در حمله تو ضربات آخر بی دقت عمل می‌کنن اما تو از سرمربی و مدیریت تیم دفاع می‌کنی و یادت می‌ره که روزی شما از خونه داشتی نگاه می‌کردی و به همه انتقاد می‌کردی، آخه الان اینجا پست و مقام داری و باید تعریف کنی چون همان شب اخراج می‌شی، امان از دست روزگار، امان. حالا یکی میاد از فساد حرف می‌زنه و کلی انتقاد می‌کنه و به مدیران و سرمربیان تیم حرف می‌زنه که فلان مدیر داره دلالی می‌کنه و با سرمربی تیم بازیکن میارن و از این وسط پولی گیرشون میاد و چون شما اونجا پستی نداری همه جوره از خجالت اونها در میای و شروع می‌کنی به مدرک جمع کردن و جامعه رو علیه اونها تحریک کردن. اما بعد از مدتی می‌شی مدیرعامل باشگاه و فلان... زنگ می‌زنه می‌گه این بازیکن باید تو تیمت باشه و شما هم می‌گی چشم یا فلان کارخانه دار تو حسابت پول کلان می‌ریزه و میگه این بچه منو تو لیست 22نفره ات بذار تو هم پول می‌گیری و برای خانواده ات ماشین می‌گیری و دختر و پسرت رو می‌فرستی آمریکا درس بخونه و یادت می‌ره که وقتی اونجا پست و مقام نداشتی چه حرف‌هایی می‌زدی و الان که خودت اونجا صاحب میز و ریاست هستی همه چی رو فراموش کردی.
امان از این روزگار، امان...
اینها رو خواستم بگم که چه خوبه وقتی جایی هستیم خطا نکنیم و چیزی را نگوییم که داریم برعکسش را عمل می‌کنیم. 
بله با شما هستم مدیر عامل محترم باشگاه...
باشد که کارمون رو از دست می‌دیم، اما شرافتمون رو از دست نمی‌دیم. باشد که منافع مالی ما به خطر می‌افته و شاید مدتی بیکار باشیم اما نان حلال به خونه هامون می‌بریم. شاید نتونیم دختر و پسرمون رو برای تحصیل به آمریکا بفرستیم اما بهشون یاد میدیم که باشرافت و درست زندگی کنند.
شاید نتونیم تو بهترین جای شهر زندگی کنیم، اما می‌تونیم تا ابد تو قلب مردم زندگی کنیم. امیدوارم روزی برسه که بتونیم به دور از ریا، به دور از بی اخلاقی‌ها، به دور از اینکه ترسی داشته باشیم، حرف بزنیم و برای پیشبرد جامعه حق رو ناحق نکنیم و فساد رو ریشه کن کنیم. درود بر افراد پاک و شایسته جامعه و ورزش استانمان که شبانه روزی برای اعتلای جامعه ورزش فارس تلاش می‌کنند. 
درود و صد درود به حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به دلیل اینکه از زمانی که در این مسند قرار گرفتند الحق و الانصاف یک دگرگونی خاصی را در ورزش استان به وجود آورده است. 
خدایا خدمتگزاران ورزش را پایدار بفرما. چه خوبه مدیران ورزشی برای تغییر الگو برداری مدیریتی کنند.
خدایا ما یه سید فوتبال داشتیم به نام هادی آیت اللهی تو فوتبال از ما گرفتی... 
تو رو به بزرگیت رئیس ورزش ما رو برای سر و سامان دادن به ورزش استان عزیزمان فارس، حفظ بفرما... 
آمین

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی