[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

درمان سریع دندان‌درد با نسخه‌های گیاهی، روزنامه شیراز نوین

دندان درد و حس بدی که قبل از شدید شدن آن حس می‌کنیم، تجربه تلخی است که همه ما حداقل چندبار آن را در زندگی‌مان تجربه کردیم. درد سخت و مرموزی که وقتی شروع می‌شود، تمام استخوان‌های فک و صورت و جمجمه را با خودش درگیر می‌کند. یکی از مهم‌ترین عامل که باعث دندان درد می‌شود، پوسیدگی دندان است که طی این فرایند باکتری‌های دهان از قند و نشاسته به جا مانده از روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خودشان هم اسیدهایی تولید می‌کنند که آن‌ها به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند و موجب دندان درد هم می‌شوند که روند درمان دندان درد را هم کمی برایمان سخت‌تر می‌کند. اما راه‌حل‌هایی وجود دارند که قبل از مراجعه به دندان پزشکی می‌توانید این دردها را تا حدودی آرام کنید و شدت درد را هم کاهش بدهید. در ادامه با ما همراه شوید تا درمان سریع دندان درد شدید با نسخه‌های گیاهی و نحوه تسکین دندان درد را برایتان توضیح بدهیم.
راه‌های گیاهی درمان دندان درد 
زنجبیل: گیاهی است که مثل داروهای آسپرین عمل می‌کند و یک مسکن فعال هم محسوب می‌شود. اگر پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید، برای تسکین دندان درد راه بسیار مؤثری است. پنبه‌ای را با محلول آغشته کنید تا آب اضافی آن خارج بشود و بعد از آن روی دندان دردناک (نه روی لثه) بگذارید، همچنین می‌توانید زنجبیل تازه را درون آب خیس کرده و غرغره کنید.
روغن نارگیل: غرغره کردن روغن نارگیل از میزان باکتری‌های مضر دهان کم می‌کند و احتمال مبتلا شدن به دندان درد را هم کاهش می‌دهد.کافی است که دو قاشق غذاخوری روغن را درون دهانتان بریزید و حدود 15 تا 20دقیقه آن را غرغره کنید. اگر این کار را چند روز پشت سر هم تکرار کنید، دندان‌هایتان هم سفید خواهد شد و این کار از بوی بد دهان هم جلوگیری می‌کند.
نمک و فلفل: یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای درمان دندان درد، استفاده از ترکیب نمک و فلفل است که این ترکیب خاصیت ضدباکتریایی دارد و می‌تواند تأثیر مثبتی را بر دندان درد بگذارد. کافی است که مقداری نمک و فلفل را با آب ترکیب کنید و ترکیب خمیری شکل را بر روی دندانتان قرار بدهید و بگذارید چند دقیقه روی آن بماند.
کنجد: ظرف آبی را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید و بعد از آن هم دانه‌های کنجد را درون ظرف بریزید. برای هر مقدار کنجد دوبرابر آب لازم است. 
برای اینکه تأثیر بهتری داشته باشد باید منتظر باشید تا نیمی از آب تبخیر بشود و مرهم را مستقیم روی دندان مورد نظر قرار بدهید.
زردچوبه: نصف قاشق چای‌خوری زردچوبه و چند قطره روغن خردل که مخلوطی غلیظ به دست می‌آید را روی پوسیدگی دندان قرار بدهید و اجازه بدهید که 15دقیقه روی آن باقی بماند. چندبار این کار را انجام بدهید.
درمان‌های خانگی دندان درد شدید
برای درمان دندان درد و همچنین درمان سریع دندان درد، انواع درمان‌های خانگی و راه‌حل‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید به راحتی به تسکین دندان درد کمک کنید و بعد حتماً به دندان پزشک مراجعه کنید. نمونه‌هایی از این درمان‌های خانگی کیسه یخ، آب نمک، پیاز جوشانده شده و کیسه چای هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی